ШТА ДА РАДИТЕ КАДА ВАС УЈЕДЕ ПЧЕЛА, ОСА ИЛИ СТРШЉЕН: Најбоље би било узети три различите травке из природе

Кристина Шпирковић

14. 08. 2023. у 16:40

У СЛУЧАЈУ уједа пчеле, бол кратко траје, само минут или два, а касније може да се појави оток, али и непријатан осећај.

ШТА ДА РАДИТЕ КАДА ВАС УЈЕДЕ ПЧЕЛА, ОСА ИЛИ СТРШЉЕН: Најбоље би било узети три различите травке из природе

Фото: Профимедиа/Илустрација

Међутим, кад се ради о људима који су алергични на убод пчеле, по њих може да буде јако опасно, али, нажалост, и фатално.

Они који су алергични треба добро да се пазе, а ако се деси убод, да се јаве свом лекару.

 - Они који нису алергични најбоље је да узму један аспирин или андол (било шта што имају код куће), растопе га са пар капи воде и ставе на место убода. То се држи око минут, два, па се склони. Нити има отока, нити има боли, а изостаће и свраб, проверено – рекао је травар Василије за медије.

Он још саветује да се користи и облог од навлажене соде бикарбоне, а ако ништа од наведеног немамо код себе у моменту убода, најбоље би било узети три различите травке из природе. Добро из изгњечити и тим соком натрљати кожу на месту убода.

(Курир)

БОНУС ВИДЕО:

ЈЕЗИВ ТРЕНД: Невероватна потржња за розе сандуцима за покојнике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)