СРБИЈА ЈЕ СВЕ БЛИЖА КОЛЕКТИВНОМ ИМУНИТЕТУ: Све већи број градова у Србији прелази 50 одсто вакцинисаних

Танјуг

28. 05. 2021. у 22:33

У БЕОГРАДУ је 53 одсто пунолетних грађана примило макар прву дозу вакцине, показују најновији подаци, а директор Канцеларије за ИТ и еУправу Михаило Јовановић каже да све већи број градова у Србији прелази 50 одсто вакцинисаних првом дозом и да се очекује да ће се сутра достићи укупно 4,5 милиона датих вакцина.

СРБИЈА ЈЕ СВЕ БЛИЖА КОЛЕКТИВНОМ ИМУНИТЕТУ: Све већи број градова у Србији прелази 50 одсто вакцинисаних

Фото Танјуг

Он је за РТС рекао да се одмах иза Београда налазе Прибој, Ниш, Ужице, Мали Зворник, Босилеград, Кикинда, Нови Сад, Сремска Митровица и Кладово.

- Примећено је да је повећан број заинтересованих за вакцинацију, овај број градова се из тренутка у тренутак повећава - каже Јовановић.

Навео је да се поправља ситуација у свим градовима када је реч о броју вакцинисаних, а да је испод 25 одсто вакцинисаних и даље у Тутину, Новом Пазару, Лајковцу, Мионици и Жагубици.

Навео је да је до сада у Србији је прву дозу вакцине примило 2.495.000 грађана, или око 46,2 одсто пунолетних грађана, а другу дозу 1.995.000 грађана.

- То практично значи да ћемо сутра имати неколико округлих бројева, имаћемо 2,5 милиона првих доза, два милиона других доза и 4,5 милиона датих вакцина у Србији - рекао је Јовановић.

Навео је да се повећао и проценат младих који су се вакцинисали и да је у овом трентуку у старосној групи од 18 до 30 година испод 14 одсто вакцинисаних.

- Наравно то није довољан број и зато позив младима да искористе викенд пред нама, али и да искористе прилику да се вакцинишу до понедељка, јер тиме остварују право на додатну финансијску помоћ државе у износу од 3.000 динара - рекао је Јовановић.

Каже да је на пунктовима за вакцинацију у тржним центрима у Београду, Новом Саду и Нишу, за које наводи да добро раде, до сада вакцинисано више од 20.000 грађана.

У београдском аутобусу за вакцинацију до сада је, како је рекао, вакцинисано скоро 3.000 грађана, а аутобус је данас био у Обреновцу.

Такав аутобус је кренуо и у Новом Саду, а Јовановић каже да је у њему до сада већ вакцинисано неколико стотина грађа, а да ће за викенд бити постављен на Тргу слободе.

- Позивамо грађане да дођу и без заказивање на било који од 226 пунктова широм Србије да се вакцинишу. Свакодневно подаци о броју заражених говоре да смо на одличном путу да ставимо тачку на борбу портив ковида - рекао је Јовановић.

Каже да вакцина има довољно и да су све четири врсте вакцина доступне грађанима.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ШТА ТИ ЈЕ ЉУБАВ ПРЕМА ПАРТИЗАНУ! Данац прелази 2.000 километара да би гледао црно-беле, за Новости открива - зашто!