ЗАВРШЕН САБОР: Српска православна црква саопштила детаље
30. 05. 2021. у 00:34
САБОР Српске православне цркве одржан је у Београду и трајао је од 24. до 29. маја. На њему су изабрани нови чланови Синода, нови митрополит црногорско-приморски, епископ будимљанско-никшићки и епископ ваљевски, а на дневном реду су биле и друге важне теме за Цркву и српски народ.
Повезане вести
ПОДГОРИЦА СЛАВИ МИТРОПОЛИТА ЈОАНИКИЈА: Велики ватромет изнад Храма Христовог Васкрсења (ВИДЕО)
ВЛАДИКА будимљанско никшићки Јоаникије изабран је данас на седници Светог архијерејског сабора за митрополита црногорско-приморског.
29. 05. 2021. у 22:18
МЕДОЈЕВИЋ ЧЕСТИТАО ЈОАНИКИЈУ: Долази на трон Светог Петра Цетињског и чекају га исте муке и проблеми као и њега
ПОВОДОМ избора владике Јоаникија за новог митрополита црногорско-приморског огласио се и Небојша Медојевић, који је новоизабраном митрополиту честитао.
29. 05. 2021. у 22:01
"НА МНОГАЈА ЉЕТА": Реакције црногорских званичника на избор Јоаникија за митрополита
ПРЕДСЕДНИК црногорске Скупштине и потпредседник Владе, Алекса Бечић и Дритан Абазовић, честитали су досадашњем епископу будимљанско-никшићком Јоаникију избор за новог митрополита црногорско-приморског.
29. 05. 2021. у 20:50
БРАНИО ЦРКВУ, ПОСЛАЛИ ГА У БОЛНИЦУ: Ко је владика Методије - наследник епископа Јоаникија на трону Епархије будимљанско-никшићке
ВЛАДИКА Методије, викарни епископ диоклијски изабран је данас за Епископа будимљанско никшићког, где ће на трону Епархије наследити новог митрополита црногорско-приморског Јоаникија.
29. 05. 2021. у 19:58
БРАТ МИТРОПОЛИТА ЈОАНИКИЈА ЗА "НОВОСТИ": Наслеђује оног из чија је духовна крила одрастао - још једном одбрањене светиње!
РАДУЈЕ се Црна Гора, радују се духовна деца Српске православне цркве подно Ловћена избором владике Јоаникија за митрополита црногорско-приморског.
29. 05. 2021. у 19:36
ЗВОНА ПОЗДРАВИЛА ЂЕДОВОГ НАСЛЕДНИКА: У Беранама радост након вести о избору епископа Јоаникија за новог митрополита црногорско-приморског
У БЕРАНАМА, седишу древне Епархије будимљанско-никшићке, где су се напето ишчекивале вести из београда, одлука Сабра СПЦ озбору епископа Јоаникија, дочекана је са одушевљењем.
29. 05. 2021. у 19:12
ИН4С: Изјава владике Јоаникија аутентична
ПОРТАЛ ИН4С с гнушањем одбацује било какве наводе о „приписивању“ речи владици Јоаникију.
29. 05. 2021. у 18:50
ЕВО КО ЈЕ ЈОАНИКИЈЕ: Нови Митрополит замонашио се пре више од три деценије - Био члан Синода СПЦ у два мандата
ВЛАДИКА будимљанско никшићки Јоаникије изабран је данас на седници Светог архијерејског сабора за митрополита црногорско-приморског.
29. 05. 2021. у 18:30
ЈОАНИКИЈЕ НОВИ МИТРОПОЛИТ: Изабран нови поглавар црногорско приморски
ВЛАДИКА будимљанско никшићки Јоаникије изабран је данас на седници Светог архијерејског сабора за митрополита црногорско-приморског.
29. 05. 2021. у 18:02
Најновије из рубрике
ВРЕМЕ ДАНАС: Променљиво облачно и нестабилно, до 27 степени
ВРЕМЕ у Србији данас на северу и западу ујутро и пре подне местимично се очекује киша, а после подне ће бити суво са сунчаним интервалима, док ће у осталим крајевима бити услова за кишу и локалне пљускове са грмљавином.
02. 06. 2026. у 00:00
ВОЗАЧИ, ОПРЕЗ: Клизави путеви и смањена видљивост због пљускова - Хитно оглашавање АМСС
АМСС упозорава возаче да у појединим крајевима могу да наиђу на јаче пљускове праћене ветром када вода са коловоза на појединим деоницама спорије отиче, а видљивост постаје минимална.
01. 06. 2026. у 20:49
ВЕРА КОЈА ПОМЕРА КИЛОМЕТРЕ: Тајна Богородичиног појаса и светост материје (ФОТО)
ЕСХАТОЛОШКА чежња српског народа добила је свој опипљиви израз у непрегледним колонама које данима испуњавају Врачарски плато.
01. 06. 2026. у 19:44
ОРГАНИЗОВАНИМ ХАОСОМ ДО ПРОТЕРИВАЊА СРБА: Албанци на Косову и Метохији користе интитуционални вакуум за радикализацију притисака
ПРЕВРЕМЕНИ парламентарни избори на Косову и Метохији, у режији албанских власти у Приштини, биће одржани 7. јуна, па ће становници јужне српске покрајине трећи пут бирати посланике за нешто више од годину дана.
01. 06. 2026. у 19:41
НЕВРЕМЕ ОСТАВИЛО ПУСТОШ У КРАГУЈЕВЦУ: Ветар чупао дрвеће,гром ударио у бандеру и изазвао пожар
СНАЖНО олујно невреме, како пишу медији, захватило је током поподневних сати и Крагујевац.
01. 06. 2026. у 19:23
Коментари (0)