НИЧЕГА СЕ НЕ СТИДЕ: Албанци на Косову и Метохији уништили 135 цркава и манастира од 1999.
ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић објавио је данас на Твитеру да је од 1999. године уништено више од 135 цркава и манастира Српске православне цркве на КиМ.

Фото: Архива Новости
Петковић је навео да је Србија обновила више од 45 храмова, али је истакао да су многе цркве и даље у рушевинама, "јер Приштина не дозвољава њихову обнову".
- Они који су их палили не могу да сачувају културно наслеђе Србије, поручио је Петковић и објавио фотографије уништених верских објеката.

Фото: Принтскрин
Петковић је на тај начин реаговао на објаву министра културе, омладине и спорта привремених институција у Приштини Хајрула Чекуа који је на Твитеру објавио да подаци косовске полиције показују, како тврди, да се, од 57 инцидената на верским местима током 2020, само осам догодило у православним црквама, а 45 у исламским објектима.
Чеку тврди и да се у већини ових инцидената ради о крађи, а да ниједан од 57 инцидената није класификован као верски мотивисан, пренео је Танјуг.
(Спутњик)
Препоручујемо

КУРТИ ТРАЖИ СВОГ МИРАША: Власти лажне државе по Миловом рецепту ударају на СПЦ
25. 05. 2021. у 09:00

ПОДМУКЛИ МАНЕВАР ПРИШТИНЕ: Албанци покушавају да на српској створе своју историју
22. 05. 2021. у 20:50

"РЕЦИТЕ МИ..." Трамп се нагнуо ка Порошенку, па му поставио питање које га је оставило у чуду
АМЕРИЧКИ лидер Доналд Трамп је током свог првог председничког мандата питао бившег украјинског лидера Петра Порошенка о томе да ли је Крим Русија.
13. 04. 2025. у 15:45

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ПРАВАЦ БЕОГРАД: Хрватски певач после хапшења стигао у Србију - Миле Кекин дошао дан после скандала
МИЛЕ Кекин је ухапшен у петак ујутру, а после испитивања у УСКОК-у пуштен је на слободу, након што је изнео своју одбрану.
12. 04. 2025. у 20:23
Коментари (1)