САРАДЊА НА ПОЉУ ТУРИЗМА: Разговори о унапређењу регионалних односа са Републиком Српском
САРАДЊА на пољу туризма и развој заједничких пројеката који би допринели регионалном оснаживању у том сектору, били су данас тема разговора министарки туризма Србије и Републике Српске, Татјане Матић и Сузане Гашић.

Фото: Танјуг
Министарке су сагласне да постоји велики потенцијал у области етно-туризма, као и да је потребно развијати рецептивни туризам и планирати заједничке наступе на трећим тржиштима, саопштио је Министарство туризма Србије.
Матић је истакла да је за повратак нормалном функционисању, а посебно за опоравак угоститељско-туристичког сектора кључна вакцинација, јер уједно подиже и поверење у овај сектор.
Додала је да ће повезивању тржишта Србије и Српске значајно допринети изградња ауто-пута Рума - Шабац.
Гашић је истакла је да Српска и Србија сарадњу континуирано јачају имплементацијом заједничких пројеката, одлука и решења која се доносе како кроз билатералне односе ресорних министарстава, тако и кроз стратешку сарадњу две Владе.
Додала је да сарадња није трпела због ограничења које је у протеклој години наметнула пандемија, већ напротив, јер се Србија показала као најпоузданији партнер Српске у доба кризе.
Препоручујемо

КОРОНА ПРЕСЕК: Ово су најновији подаци о епидемиолошкој ситуацији у Србији
01. 06. 2021. у 15:24

ДОКТОР КОН ОПТИМИСТИЧАН: Прогнозе се остварују, вирус ће наставити да слаби
01. 06. 2021. у 14:03

ОД ДАНАС ВАЖЕ НОВЕ МЕРЕ: Кризни штаб донео одлуку, полако се враћамо нормалном животу
01. 06. 2021. у 07:34

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)
КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.
12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10
Коментари (0)