НИСМО ПОБЕДИЛИ КОРОНУ, АЛИ СМО БЛИЗУ: Пелемиш - "Не можемо бити задовољни кад нам сваког дана људи умиру"
НИСМО победили корону, али јесмо на добром путу да то урадимо - изјавио је данас проф. др Мијомир Пелемиш, наводећи да, међутим, никако не можемо бити задовољни кад нам сваког дана људи умиру.
Фото: Принтскрин Танјуг
Пелемиш:Нисмо победили корону,али смо на добром путу
- Бићу задовољан оног дана кад не буде умро ниједан пацијент, а не оног дана кад нам не буде ниједан заражен. Може да буде и 200 или 300 заражених, али ако нам нико тог дана није умро, то је за нас највећи успех - рекао је Пелемиш.
Не можемо гледати само број заражених и број хоспитализованих, већ број умрлих и број пацијената у јединицама интензивне неге, додаје инфектолог и клинички фармаколог, члан Кризног штаба за борбу против ковида 19 Владе Србије.
- Јесмо на добром путу, али то нам не даје за право да укинемо мере превенције. И нисмо их укинули - ношење маске, физичка дистанца, хигијена, проветравање просторија - све је остало - истиче Пелемиш.
На питање да ли је он лично за ово драстично попуштање мера, одговара да није.
- Нисам, нагло попуштање никад није добро јер људи мисле да смо завршили. То нам се показало прошле године. Али ми из медицинског дела кризног штаба дајемо своје мишљење, а одлуке доноси Влада - наводи Пелемиш.
На питање да ли очекује опет пуњење болница одговара одречно.
- Не, јер имамо пуно вакцинисаних. Али опет недовољно.И запели смо на 48 одсто пунолетних, чини се да не можемо даље. Ја мислим да можемо. Наш задатак је да мотивишемо људе да се што више њих вакцинише у тренутку кад имамо овако мали број заражених - каже Пелемиш.
- Зашто је дискриминација и против Устава да вакцинисанима дајемо неке привилегије?! А зашто није противуставно да нас заражавају они који неће да се придржавају мера или који неће да се вакцинишу?! Не морају да се вакцинишу, немам ништа против, ал'' нека поштују мере и нека они који организују различите скупове те мере спроводе, јер су они за то одговорни, а не ми из кризног штаба - истиче он.
Препоручујемо
О ЧЕМУ СЕ РАДИ? Срби пију највише витамина у Европи, а први смо по отказивању прегледа
20. 06. 2021. у 09:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)