ПОСЛЕ 15 МЕСЕЦИ НЕМА ЗАРАЖЕНИХ У СОЦИЈАЛНИМ УСТАНОВАМА: Вакцинисано више од 90 одсто станара

ПОСЛЕ 15 месеци у старачким домовима нема више заражених ни међу корисницима, ни међу запосленима. Мали број новозаражених од коронавируса у нашој земљи охрабрује, али једини начин да јесен и пораст респираторних инфекција дочекамо спремно је да се у што већем броју вакцинишемо, рекла је министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Дарија Кисић Тепавчевић.

ПОСЛЕ 15 МЕСЕЦИ НЕМА ЗАРАЖЕНИХ У СОЦИЈАЛНИМ УСТАНОВАМА: Вакцинисано више од 90 одсто станара

Фото Танјуг

Према њеним речима, први пут од почетка епидемије коронавируса више нема заражених међу корисницима и запосленим у социјалним установама. То је резултат стручног и пожртвованог рада запослених, али и вакцинације која је у овим установама најобухватнија.

- То је, пре свега, резултат стручности и пожртвованости запослених у социјалним установама. Уз то, када је почела вакцинација 24. децембра, корисници социјалних установа били су први на листи приоритета и вакцинисано је преко 90 одсто корисника, и више од 85 одсто запослених. Сада се подразумева да нема заражених, али то није пало са неба већ велики успех посебно ако погледамо да су по Европи установе социјалне заштите и даље жаришта - истакла је министарка Кисић Тепавчевић.

Запослени често нису адекватно награђени па ни препознати као носиоци овако важног система, а то је систем социјалне заштите.

- Због тога ћемо се борити за побољшање њиховог статуса, да буду изједначени са здраственим радницима, а планирамо изградњу нових установа социјалне заштите и нова запошљавања. Потпуно је природно да се људи понашају опуштеније због смањеног заражавања, али морамо да будемо свесни да је вирус и даље присутан. Оно што растужује је чињеница да нису сви приграбили могућност доступности вакцине и зато апелујем на све који још то нису урадили да одвоје време и оду да се вакцинишу - казала је Кисић Тепавчевић.     

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?