МАЛУ МАТУРУ ПОЛАЖЕ 500 УЧЕНИКА: Завршни испит од 18. до 20. авуста

Б.Б.

06. 08. 2021. у 17:19

МАЛУ матуру ће, у августовском року, полагати око 500 ученика и око 400 полазника функционалног основног образовња, наводе у Министарству просвете, науке и технолошког развоја. Календаром је предвиђено да се 18. августа ради тест из српског, оносно матерњег језика, дан касније из математике и 20. августа комбиновани.

МАЛУ МАТУРУ ПОЛАЖЕ 500 УЧЕНИКА: Завршни испит од 18. до 20. авуста

Фото Милена Анђела

Поред осмака, који из оправданих разлога, нису полагали завршни испит у јунском року, нову шансу у августу ће имати и ученици који су, и после другог уписног круга, нераспоређени. Према подацима министарства, неуписано је остало 27 малих матураната. Сви они могу да конкуришу на 11.267 места слободних места у средњим школама. Реч је, углавном, о машиским, грађевинским, пољопривредним, текстилним школама, где је остало празних клупа, после јунског рока.

- У другом уписном кругу је 1.072 ученика попуњавало листу жеља, од који је 1045 ученика уписало неки од преосталих образовних профила или смерова у средњим школама - наводе у минситарству. - Поједини ученици су полагали завршни испит, али су се уписали у приватне или стране школе, као и верске или војне. Због тога се јавља одређени број ученика који су завршили основно образовање, а не настављају средње у државним школама.

Завршни испит морају да полажу сви ученици, јер то представља формални завршетак основне школе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

МОСКВА ОТКРИЛА УКРАЈИНСКУ ЗАМКУ: Кијев подлим потезом хтео да онеспособи руске војнике - ФСБ запленио пошиљку из Пољске

МОСКВА ОТКРИЛА УКРАЈИНСКУ ЗАМКУ: Кијев подлим потезом хтео да онеспособи руске војнике - ФСБ запленио пошиљку из Пољске

УКРАЈИНСКЕ специјалне службе су испоручиле улошке за ципеле са уграђеним експлозивним направама јединицама Оружаних снага Руске Федерације, сазнао је „Militarny“ од извора у једној од специјалних служби. Према речима извора, оперативци су успели да изграде мрежу за испоруку уз помоћ руских добровољаца, а прве испоруке су се догодиле почетком марта. Број предмета се наводно мери десетинама хиљада.

26. 03. 2026. у 12:34

Коментари (0)

НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта је управо урадио Рафаел Надал