ВРЕЛИНА ИЗ АФРИКЕ СТИЖЕ У СРБИЈУ: Пред нама још један топлотни талас - већ је оборио рекордну температуру у Европи
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ) издао је данас упозорење да у суботу у источним и југоисточним крајевима земље стиже нови топлотни талас, који ће од недеље захватити целу земљу.
Фото: Новости
- Упозорење за подручје Србије на високу температуру (од 14. до 17.08.2021.): У суботу понегде на истоку и југоистоку, а од недеље до уторка (15-17.08.) у целој земљи веома топло са највишом температуром у већини места од 35 до 37 °Ц - написано је у упозорењу Републичког хидрометеоролошког завода.
Иначе, најновији талас последица је врелине која стиже са севера Африке и која је већ проузроковала рекордне температуре у Европи.
Јуче је на Сицилији измерено рекордних 48,8 степени, што је незванично највећа температура икада измерена у Европи, а тропски талас захвата цео југ континента и шири се ка северу.
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)