КОРОНА ПРЕСЕК: Ово су најновији подаци о епидемиолошкој ситуацији у Србији

14. 08. 2021. у 15:02

НАЈНОВИЈИ корона пресек показује да је вирусом у последња 24 сата заражено је још 1005 особа.

КОРОНА ПРЕСЕК: Ово су најновији подаци о епидемиолошкој ситуацији у Србији

Фото: В.Н.

На вирус корона тестирано је 10.712 грађана.

Преминуло је 5 пацијената.

На респираторима је 25 пацијената.

Вучић: Слушаћемо струку 

Председник Србије Александар Вучић нагласио је данас да ће се, као и увек, слушати струка приликом доношења одлука о новим мерама против коронавируса.

- Ми ћемо да слушамо и доктора Кон и доктора Шеклера, али морамо да размишљамо и о поштовању Устава, па ћемо да видимо, али свакако ћемо слушати струку. На такав начин смо почели. Не можемо да се унервозимо и да не слушамо струку зато што нама лично не одговара или зато што нам се нешто не свиђа. Али у сваком случају мораћемо да разговарамо о томе шта је то што можемо да урадимо, шта је то што не можемо да урадимо - рекао је Вучић.

Предраг Кон о пооштравању мера

Епидемиолог Предраг Кон истакао је да се треба поново размислити о ковид пропусинцама и је неопходно да се повећа број вакцинистаних становника.

Кон поручује да "овако не може", и да морају бити уведене ковид пропуснице или скраћивање радног времена угоститељских објеката и тржних центара.

Он је указао да је став медицинског дела Кризног штаба обавезна вакцинација за медицинске раднике не само да би заштитили себе већ и пацијенте.

Кон је додао да би то требало да важи и за војску и полицију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

ХАОС ПРЕД МУНДИЈАЛ! Невероватно коме су Американци забранили долазак на Светско првенство у фудбалу!