ИЗАЗОВ ЗА НАЈБОЉЕ: У Краљеву отворено Међународно такмичење јединица војне полиције - „Чувар реда“
У ПРИСУСТВУ министра одбране Републике Србије Небојше Стефановића, заменице министра одбране Руске федерације Татјане Шевцове, војних и цивилних званичника, представника локалне самоуправе и других гостију, на Тргу српских ратника у центру Краљева свечано je отворено Међународно такмичење јединица војне полиције - „Чувар реда“.

Фото Г. Шљивић
Oвом приликом, уз представљање земаља учесница и њихових такмичара, публика је у центру града на Ибру била у прилици да ужива у наступима Уметничког ансамбла Министарства одбране Србије „Станислав Бинички“ и ансамбла „Краснаја звезда“ из Русије.
До 3. септембра на стрелишту у оближњој Жичи и на полигону „Берановац“ своје вештине демонстрираће екипе из Русије, Казахстана, Ирана, Катара, Кипра и Србије. Такмичење почиње у понедељак појединачним гађањем, а потом се дан касније наставља екипним надметањем у „Гађању патроле војне полиције“. На полигону Берановац учесници ће се 1. септембра огледати на „Патролној стази“ која комбинује вештине и процедуре војних полицајаца. Најзахтевнија је дисциплина „Трка хероја“, заказана за 3. септембар, током које ће такмичари морати да савладају укупно 30 препрека на шумској стази дугачкој 12 килиометара.
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо

ЧЕТИРИ ПОСАДЕ ВС НА ТЕНКОВСКОМ БИАТЛОНУ: Србија суорганизатор Међународних војних игара
23. 08. 2021. у 21:01

"БОРИЋЕМО СЕ ДО КРАЈА И АНЕКТИРАТИ ЈОШ ДВЕ ОБЛАСТИ" Кијев открио како су се Руси понашали на преговорима
ШЕФ руске делегације на разговорима у Истанбулу Владимир Медински рекао је током преговора у Истанбулу да је Русија спремна да се бори до краја против Украјине, као и да ће "анексирати Сумску и Харковску област", изјавио је заменик украјинског министра спољних послова Сергеј Кислица који је учествовао у преговорима 16. маја.
18. 05. 2025. у 09:44

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ОСВОЈИЛА ЕВРОСОНГ: Ко је Српкиња из Кладова Теодора Шпирић
ТЕОДОРА Шпирић је заправо веома искусна евровизијска такмичарка.
18. 05. 2025. у 09:01
Коментари (0)