МАСОВНА ТУЧА РОДИТЕЉА, ИНТЕРВЕНИСАЛА ПОЛИЦИЈА: Отказан дечији фудбалски турнир на Петроварадину
ВИШЕ родитеља учествовало је у тучи која се догодила у недељу, 29. августа, на фудбалском ОДР Купу, у Петроварадину.

Фото: Ј. Ћ.
Организатори су због инцидента отказали остатак такмичења намењеног деци.
ОДР Куп, који организује Школа фудбала Петроварадин - ОДР, одржава се већ неколико година уназад и одликује га то што на њему учествују тимови као што су Војводина, Партизан, Инђија, Чукарички, ТСЦ, Спартак, али и познатије школе фудбала попут Бистрице или Дербија.
Ове године су на турниру учествовали мали фудбалери рођени од 2010. до 2014. године.
Турнир је текао својим током, али се у недељу догодио инцидент на утакмици дечака рођених 2011. године. Меч су играли клинци из Војводине и Дербија. Ипак, фудбал је остао у другом плану, јер су "главне улоге" преузели родитељи малишана из два тима.
Све су започела двојица родитеља, који су се први потукли, а потом је туча двојице прерасла у масовну тучу, у којој је учествовало десетак родитеља. Родитељи су се тукли ван терена, па су неки завршили и на прузи. Други родитељи који су на турниру били како би гледали своју децу покушали су да раздвоје оне који су се потукли и тиме прекину срамни инцидент.
Полиција је интервенисала, али за сада нема информација о приведенима.
Владимир Јешић, један од родитеља чије је дете учествовало на турниру, каже за 021.рс да је полиција приликом интервенције дискретно пришла родитељима како деца не би била додатно престрављена.
"Ово што се десило на турниру је трагедија за сву децу која су присуствовала немилим сценама. Изрази лица деце, вриштање дечака који је легао у блато и чупао себи косу док гледа како се родитељи туку јесте нешто што не сме да се догађа на спортским догађајима. Децу морамо да заштитимо од агресије која постоји у јавном животу. У овом случају организатори су се понели изузетно храбро и одговорно, јер су дисквалификовали екипе чије су родитељи учествовали у инциденту и одложили су један дан турнира на којем је требало да гостују екипе попут Партизана, Чукаричког, ТСЦ-а...", прича Јешић.
Организатори турнира су информацију о инциденту и осуду онога што се могло видети поделили на друштвеним мрежама. Како су навели, због инцидента на турниру у којем су учествовали родитељи гостујућих клубова, одлучили су да откажу такмичење заказано за понедељак.
"Уложили смо пуно труда да манифестација буде одржана на завидном нивоу, али на публику не можемо да утичемо. Наша је обавеза да не дозволимо да деца присуствују јавним инцидентима њихових родитеља. Молимо вас за разумевање", поручују организатори.
Одлука организатора је нетипична за овдашњу средину, јер је насиље родитеља чија деца тренирају фудбал или друге спортове постала нормална ствар. Тако се на вербално или физичко насиље ретко кад обазиру тренери или пак организатори такмичења. То примећује и Јешић, који је и после инцидента у Петроварадину чуо родитеље који су оправдавали насиље.
"Најстрашније од свега је што након оваквих догађаја можемо да чујемо друге родитеље који оправдавају ситуацију, јер смо се наводно увелико навикли на такве сцене. Управо то мора да буде још један показатељ да насиље на спортским теренима, где деца играју, не сме да постоји. Пријава насиља мора да буде обавеза и других клубова, на то не сме да се жмури", закључује Јешић за 021.рс.
Портал 021.рс контактирао је клубове Војводина и Дербy, али до објављивања овог текста није добио коментар или осуду насиља.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (2)