ПОСЛЕ ТРИ ДАНА ТАКМИЧЕЊА СПСКИ ВОЈНИЦИ ПРВИ, РУСИ ДРУГИ: Следи најзахтевнији испит "Трка хероја" на Међународним војним играма у Краљеву
ПОСЛЕ три дана атрактивних надметања на стрелишту у Жичи и на војном полигону на Берановцу надомак Краљева, као и дана заслуженог одмора, Међународно такмичење јединица војних полиција „Чувар реда“ улази у очекивано неизвесну завршницу.
Фото Г. Шљивић
Пред последњу и уједно најзахтевнију дисциплину „Трка хероја“ која је на програму у петак, благу предност као првопласирана у генералном пласману има екипа Србије испред тима Руске федерације и, уколико се не догоде неке непредвиђене околности, ове две екипе, према свему до сада виђеном, бориће се за наслов победника и златну медаљу у овој дисциплини. За најнижи степеник победничког постоља фаворити су Казахстан и Иран, док су, реално, мале шансе да се у борбу за одличја умешају Кипар и Катар.
Фото: Г. Шљивић
Одлука о укупном победнику и коначном пласману свакако ће пасти у дисциплини „Трка хероја“ током које ће такмичари имати задатак да савладају укупно 30 различитих препрека на шумској стази дугачкој 12 километара. По речима учесника, биће то прави тест физичке, психичке и тактичке спремности.
БЛУМБЕРГ НАЈАВЉУЈЕ НОВА ОТКРИЋА: Зеленски је можда умешан у корупционашку аферу која тресе Украјину
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски могао би бити умешан у велики корупционашки скандал у енергетском сектору, пренео је амерички магазин Блумберг, позивајући се на изворе у антикорупционим институцијама.
12. 11. 2025. у 11:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)