МЕТЕОРОЛОГ ЧУБРИЛО НАЈАВИО: Ево какво време нас очекује наредних дана
У НАРЕДНИХ недељу дана време без велике промене.

Foto: Printskrin Youtube
- Само ће данас на југу, југоистоку и понегде средишњим пределима Србије због развијања циклона над Јонском морем бити нешто више облака али се падавине углавном не очекују, док ће у исто време данас и сутра у кошавском подручју због развијања поменутог циклона и постојања снажног антициклона над већим делом Европе у кошавском подручју дувати умерена, на југу Баната понегде и јака кошава - обелоданио је метеоролог Марко Чубрило.
- До викенда без битне промене али ће кошава до петка престати. Јутра свежа, посебно по планинским котлинама где може бити и краткотрајне магле. Јутарњи минимуми од +8 до +16, а на планинама понегде око +4 степена Целзијуса. Дневни максимум од +21 до +26 степени Целзијуса, а на југу око +29 степени Целзијуса - додаје метеоролог.
- За викенд и почетком следеће недеље још мало топлије обзиром да би ваздушно струјање требало окренути на јужни или југозападни смер те би се максимуми кретали изнад просека и углавном буи били у опсегу од +23 до +28 степени Целзијуса, а на југу региона и до +31 степен Целзијуса понегде.
Средином месеца модели полако почињу симулирати промену синоптике - вели Чубрило.
- Тренутно је развијање слабог циклона над средишњом Европом који би се упутио ка нама највероватнија опција. То би за последицу негде око 16.09. или према 18.09. имало наоблачење и погоршање уз кишу и захлађење.
Колико би тачно кише било остаје да се види. Ово су тек први сигнали и могуће је да се они саасвим и укину. Тренутно је ГФС јутарњим прорачуном јачи и бржи по питању те промене у односу на ЕЦМWФ док је синоћ ситуација била обнута - истакао је Чубрило.
- Битно је да ансамбле чланови оба модела полако али сигурно појачавају сигнал за ову промену што значи да она барем тренутно постаје све вероватнија. Захлађење свакако не би било јако и температура би се спустила у просечне вредности за трећи део септембра, углавном испод +22 степена Целзијуса.
Ситуација ће и даље бити праћена, а сви који уживају у овом касно-летњем времену имају на располагању барем још недељу дана - закључио је метеоролог.
Препоручујемо

МЕТЕОРОЛОГ МИХАЈЛОВИЋ РАЗРЕШИО ДИЛЕМУ: Објавио чека ли нас Михољско лето
03. 09. 2021. у 13:07

КАКВА НАС ЈЕСЕН ЧЕКА? Климатолог објаснио - ево да ли нам стиже нови топлотни талас
30. 08. 2021. у 13:19

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (1)