ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ПРЕДВОДИ ЛИТУРГИЈУ: Сутра обележавање Светих новомученика у Јасеновцу

12. 09. 2021. у 11:37

СРПСКА православна Епархија пакрачко-славонска и Музеј жртава геноцида организују сутра централну прославу празника Светих новомученика јасеновачких и Међународни научни симпозијум тим поводом.

ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ПРЕДВОДИ ЛИТУРГИЈУ: Сутра обележавање Светих новомученика у Јасеновцу

Фото Архива

Централну прослава почење литургијом у српском православном манастиру Рођења Светог Јована Крститеља у Јасеновцу, а предводиће је патријарх српски Порфирије.

Након тога предвиђен је одлазак до споменика Камени цвет", који је у оквиру Спомен-подручја "Јасеновац", где ће патријарх Порфирије служити помен јасеновачким страдалницима, саопштио је Музеј жртава геноцида.

Сутрада, у уторак у Српској православној општој гимназији "Кантакузина Катарина Бранковић" у Загребу, биће одржан Међународни научни симпосион "Новомученици: VII" у чијем ће раду учествовати значајан број водећих иностраних и српских историчара и стручњака у области друштвено-хуманистичких наука.

Организатори Међународног научног симпосиона су српска православна Епархија пакрачко-славонска и Музеј жртава геноцида.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

НЕВИЂЕН СКАНДАЛ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Против српских одбојкашица играли мушкарци! Ривал Србије одмах избачен са шампионата планете!