ПРЕМИНУО ЗОРАН Г. ЂУРИЋ: Академик нас напустио у 80. години

16. 09. 2021. у 21:49

АКАДЕМИК Зоран Г. Ђурић преминуо је јуче у Београду, у 80. години, саопштила је Српска академија наука и уметности.

ПРЕМИНУО ЗОРАН Г. ЂУРИЋ: Академик нас напустио у 80. години

Фото: САНУ

Зоран Ђурић, инжењер електротехнике, директор Института техничких наука САНУ и редовни професор Електротехничког факултета, рођен је 1941. године у Прилипцу код Пожеге

Објавио је више од 370 научних публикација, од тога 72 рада у међународним научним часописима.

Најважније научне резултате остварио је у области полупроводничких, оптоелектронских, МЕМС и НЕМС направа.Добитник је признања за успешну сарадњу и допринос развоју

Института за физику у Београду 1981. године, и признања за развој ИХТМ-а.

Скупштина општине Ариље доделила је повељу академику Зорану Ђурићу за изузетне резултате постигнуте у области науке.

Био је добитник је плакете "Војислав К. Стојановић" Удружења универзитетских наставника.

Његов одлазак велики је губитак за Српску академију наука и уметности и свеукупну српску науку, наводи САНУ у саопштењу.

БОНУС ВИДЕО - Комеморација Борисаву Јовићу

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

МОСКВА ОТКРИЛА УКРАЈИНСКУ ЗАМКУ: Кијев подлим потезом хтео да онеспособи руске војнике - ФСБ запленио пошиљку из Пољске

МОСКВА ОТКРИЛА УКРАЈИНСКУ ЗАМКУ: Кијев подлим потезом хтео да онеспособи руске војнике - ФСБ запленио пошиљку из Пољске

УКРАЈИНСКЕ специјалне службе су испоручиле улошке за ципеле са уграђеним експлозивним направама јединицама Оружаних снага Руске Федерације, сазнао је „Militarny“ од извора у једној од специјалних служби. Према речима извора, оперативци су успели да изграде мрежу за испоруку уз помоћ руских добровољаца, а прве испоруке су се догодиле почетком марта. Број предмета се наводно мери десетинама хиљада.

26. 03. 2026. у 12:34

Коментари (0)

СТИЖЕ ЈОШ ЈЕДАН ФИНАЦ У ПАРТИЗАН? Након Муринена црно-бели доводе још једног репрезентативца земље хиљаду језера