ОД СТРАШНЕ ЧУКЕ ДО КРВАВИХ БАРА: Многа старопланинска места носе називе од којих се "диже коса на глави"
19. 09. 2021. у 07:20
МНОГА места велике лепоте на Старој планини носе називе, тачније топониме, од којих се диже коса на глави.
Повезане вести

ДЕТАЉИ БОРАВКА БЕРА ГРИЛСА НА СТАРОЈ ПЛАНИНИ: Јео црве, а ево који српски специјалитет му се допао
ПОЗНАТИ авантуриста Бер Грилс посетио је Србију како би снимио материјал за своју емисију "У дивљини са Бером Грилсом". Боравио је пет дана, а ВД директора ЈП Стара планина Горан Караџић је гостујући у Јутарњем програму РТС-а открио детаље боравка Грилса у нашој земљи.
13. 07. 2021. у 17:31

ДА СЕ СЕЛА ПРИБЛИЖЕ ГРАДОВИМА: Ове сезоне обимни радови на Старој планини, на путу од Пирота до Димитровграда
ОВЕ грађевинске сезоне одвијају се обимни радови на кружном путу од Пирота до Димитровграда, преко Старе планине.
10. 07. 2021. у 06:21
Најновије из рубрике

ВРЕМЕ ДАНАС: После свежег јутра претежно сунчано и мало топлије, до 23 степена
У СРБИЈИ данас јутро свеже, на југу и југоистоку понегде и са слабим приземним мразем, а током дана претежно сунчано и мало топлије, саопштио је РХМЗ.
29. 04. 2025. у 01:00

ЦЗДС У ДОЊОЈ ГРАДИНИ И ЈАСЕНОВЦУ: Једином неослобођеном логору у Европи (ВИДЕО)
ПРЕДСТАВНИЦИ Центра за друштвену стабилност и ове године су присуствовали обележавању Дана сећања на жртве геноцида над Србима, Јеврејима и Ромима у НДХ, на комеморацији која се традиционално одржава у спомен-подручју Доња Градина у Републици Српској.
28. 04. 2025. у 21:03

НАЈНОВИЈА ПРОГНОЗА РХМЗ: Топло и сунчано време, овог датума велики преокрет
ТОКОМ данашњег дана долазхило је до смене облака и сунца, али је доминирало претежно сунчано време. До краја дана у већем делу земље очекује се претежно ведро са слабим до умереним југоисточним ветром.
28. 04. 2025. у 20:14

ИНЦИДЕНТ У ШКОЛИ У УЖИЦУ: Полицајка зауставила ученицу у холу, а онда јој наредила да се скине гола
ДАНАС се у у саобраћајној школи „Радивоје Љубичић“ у Ужицу догодио инцидент када је једну ученицу у ходнику школе зауставила полицијска службеница, одвела је у учионицу где јој је наређено да се скине гола, након чега је извршен претрес.
28. 04. 2025. у 19:17

ПРИЧА О РЕАЛИСТИМА ЗАКАСНИЛА ПОЛА ВЕКА: Живомира Младеновића успео је да разреши важна питања реалистичке поетике српских реалиста ...
ПИТАЈУЋИ се зашто код Глигорићевих Српских реалиста нема Светозара Марковића, др Милорад Јеврић закључује да се он (Глигорић) „није подробније бавио теоријским питањима реализма, није опширно разматрао програмске садржаје и оквире реализма као посебне епохе”.
28. 04. 2025. у 18:00
Коментари (0)