НЕГУ ТРАЖЕ У ДОМОВИНИ: Многи наши људи који су радили у иностранству златно доба проводе у српским домовима за најстарије
КАДА у белом свету остану сами, а стечена пензија није довољна за смештај у неки од западноевропских домова, многи наши људи одлучују да остатак живота проведу у домовини. Због тога се често обраћају Канцеларији за дијаспору са питањем како би могли да се врате у Србију и сместе у неки од домова за старе.

Фото Shutterstock
Према подацима Удружења приватних социјалних установа њихов капацитет је око 10.000 места. Међутим, има доста оних који улажу у овај бизнис који се све више шири, па су тако данас домови са много већом квадратуром по сваком кориснику и у различитим деловима наше земље.
- Квалитет услуга константно расте, имамо све више медицинског особља, због тога не треба да се поставља питање да ли наша услуга заостаје за другима у свету - објашњава Радослав Миловановић, председник Удружења приватних домова за старе. - Има објеката који су у много бољем стању него у другим земљама, а сви они који имају иностране пензије могу да буду примљени у домове у Србији без икаквих проблема.
Додаје и да је обично разлог за неповерење незнање, јер када неко проведе 30 година у иностранству не зна шта се овде дешавало. Због тога је Удружење приватних домова за старе направило протокол са "Дијаспора групом", који имају 60 представништава широм света.
- О нашем удружењу и "Дијаспора групи" будући корисници могу да пронађу све потребне информације на сајту и да делегирају неку од услуга која је неком неопходна - навео је председник удружења, додајући да је то вид социјалног туризма.
Миловановић наводи да је много лакше ступити у везу са приватним домом, јер су државни углавном попуњени.
- Ми смо бржи, модернији и самофинансирајући и зато не могу да се пореде цене са државним где је 60 одсто радника на терету државе - каже наш саговорник. - Мислим да је време да приватници полако преузимају те мегаломанске установе.
ОТВОРЕНИ И ЗА СТРАНЦЕ
НАДЛЕЖНИ из Удружења приватних домова за старе додају и да могу да приме и стране држављане. Никакве сметње приликом предаје процедуре не постоје, јер се сва неопходна документација лако решава.
Препоручујемо

НЕМА ЗАГРЉАЈА, ИМА ЧЕСТИТАЊА: Станари домова за старе празнике проводе без окупљања
31. 12. 2020. у 08:12

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)