ДР ПАУНИЋ О КОВИД ПРОПУСНИЦАМА: Морају да важе 24 часа, а само лекари да одлучују о епидемиолошким мерама

ЕПИДЕМИОЛОШКИЊА Студентске поликлинике у Београду др Мила Паунић поручила је јутрос да једино лекари могу да одлучују какве епидемиолошке мере ће бити на снази, оценивши да ковид пропуснице морају да важе 24 часа, свакога дана.

ДР ПАУНИЋ О КОВИД ПРОПУСНИЦАМА: Морају да важе 24 часа, а само лекари да одлучују о епидемиолошким мерама

Фото: Принтскрин РТС

Она је изразила уверење да би следећи корак требало да буде "тронедељно закључавање".

- Ту немам апсолутно никакве дилеме и не слажем се да било ко сме да одлучује осим лекара. Значи, лекар једино може да одлучи какве епидемиолошке мере у оваквој ситуацији могу бити примењене. Следеће је закључавање, затварање које би, по мени , требало да траје три, а не две недеље да бисмо зауставили ситуацију коју имамо - рекла је докторка Паунић у интервјуу за РТС.

Након тог тронедељног заклучавања би требало наставити са ковид пропусницама и вакцинацијом "из све снаге", истакла је он.

ZAPRATITE NPORTAL NA FEJSBUKU

 

БОНУС ВУДЕО:

Kako je porodiljama obolelim od korona virusa?

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?