АЛАРМАНТНИ ПОДАЦИ ИЗ БАТАЈНИЦЕ: Дневно се потроши по 20 тона кисеоника! "Оволико тешких болесника нема нико!"
ДОКТОРКА Александра Спурнић, заменица директорке ковид болнице у Батајници, истакла је да већ недељама у болници у Батајници имају исти број болесника.
Фото Д. Миловановић
- Тренутно их је 808, од чега је њих 106 на одељењима интензивне неге, 76 их је интубирано на механичкој вентилацији, а 23 је на неинвазивној вентилацији. Од јуче имамо 86 нових болесника. Имали бисмо их и више, али немамо места. Само када некога отпустимо, можемо неког новог да примимо. Оволико тешких болесника нико од нас лекара никада није имао – казала је др Спурнић на К1.
Она је нагласила и да је 95 одсто хоспитализованих пацијената – невакцинисано.
- Они који су вакцинисани су углавном на одељењима полуинтензивне неге. У јединцама интензивног лечења 99 одсто пацијената је невакцинисано. Клиничка слика је углавном иста, с тим да имамо утисак да се касније јављају. У болницу долазе између осмог и 12. дана болести, касније се јављају и у ковид амбуланте. Већина захтева кисеоник одмах по пријему.
Како је казала др Спурнић, дневно се у ковид болници у Батајници потроши 20 тона кисеоника.
- Више се ковида не плашимо, а то је потпуно погрешно. Већина пацијената покаје се када дођу у болницу што се нису раније вакцинисали. Најмлађи пацијент има 23 године, а јуче смо примили најстаријег пацијента, госпођу која има 100 година и у стабилном је стању, на кисеонику – рекла је др Спурнић у „Уранку“. – Наша и све друге ковид болнице у земљи имају сву неопходну терапију: антивирусну, имунолошку и антибиотску, имамо сву техничку потпору, у Батајници имамо ангио салу, операционе сале, сву рендгенску дијагностику.
Др Спурнић је на К1 казала да пацијенти не говоре да ли су пили „ивермектин“, а сигурно је да их има, али говоре да пију две литре „Пролом“ воде дневно, а има и оних који су стављали „Павловићеву маст“ у нос као начин превенције против ковида.
БОНУС ВИДЕО: ДОКТОРКА КОЈА ЈЕ ДВА ПУТА ИМАЛА КОРОНУ: Орден председника за најтежи посао у држави
Препоручујемо
ТРАГЕДИЈА - КОРОНА ОДНЕЛА ЈОШ ЈЕДНУ ПОРОДИЦУ: Мајка и син нису издржали борбу са болешћу
02. 11. 2021. у 07:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (1)