АЛАРМАНТНИ ПОДАЦИ ИЗ БАТАЈНИЦЕ: Дневно се потроши по 20 тона кисеоника! "Оволико тешких болесника нема нико!"

03. 11. 2021. у 12:44

ДОКТОРКА Александра Спурнић, заменица директорке ковид болнице у Батајници, истакла је да већ недељама у болници у Батајници имају исти број болесника.

АЛАРМАНТНИ ПОДАЦИ ИЗ БАТАЈНИЦЕ: Дневно се потроши по 20 тона кисеоника! Оволико тешких болесника нема нико!

Фото Д. Миловановић

- Тренутно их је 808, од чега је њих 106 на одељењима интензивне неге, 76 их је интубирано на механичкој вентилацији, а 23 је на неинвазивној вентилацији. Од јуче имамо 86 нових болесника. Имали бисмо их и више, али немамо места. Само када некога отпустимо, можемо неког новог да примимо. Оволико тешких болесника нико од нас лекара никада није имао – казала је др Спурнић на К1.

Она је нагласила и да је 95 одсто хоспитализованих пацијената – невакцинисано.

- Они који су вакцинисани су углавном на одељењима полуинтензивне неге. У јединцама интензивног лечења 99 одсто пацијената је невакцинисано. Клиничка слика је углавном иста, с тим да имамо утисак да се касније јављају. У болницу долазе између осмог и 12. дана болести, касније се јављају и у ковид амбуланте. Већина захтева кисеоник одмах по пријему.

Како је казала др Спурнић, дневно се у ковид болници у Батајници потроши 20 тона кисеоника.

- Више се ковида не плашимо, а то је потпуно погрешно. Већина пацијената покаје се када дођу у болницу што се нису раније вакцинисали. Најмлађи пацијент има 23 године, а јуче смо примили најстаријег пацијента, госпођу која има 100 година и у стабилном је стању, на кисеонику – рекла је др Спурнић у „Уранку“. – Наша и све друге ковид болнице у земљи имају сву неопходну терапију: антивирусну, имунолошку и антибиотску, имамо сву техничку потпору, у Батајници имамо ангио салу, операционе сале, сву рендгенску дијагностику.

Др Спурнић је на К1 казала да пацијенти не говоре да ли су пили „ивермектин“, а сигурно је да их има, али говоре да пију две литре „Пролом“ воде дневно, а има и оних који су стављали „Павловићеву маст“ у нос као начин превенције против ковида.

ZAPRATITE NPORTAL NA FEJSBUKU

БОНУС ВИДЕО: ДОКТОРКА КОЈА ЈЕ ДВА ПУТА ИМАЛА КОРОНУ: Орден председника за најтежи посао у држави

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - краљице злочина

ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"

КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.

21. 01. 2026. у 16:48

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (1)

ДЕЛИЈЕ У ШОКУ, НЕ МОГУ ДА ГА ПРЕПОЗНАЈУ! Легендарни играч, освајач титуле у Барију 1991, дошао на Малме - Црвена звезда, ево како изгледа!