ЖИВИЋУ МУРАЛ У РОДНОМ КРУШЕВЦУ: Град под Багдалом се сећа недавно преминулог српског глумца (ВИДЕО)
МУРАЛ са ликом глумца Марка Живића (1972-2021), у Улици Војислава Илића у његовом родном Крушевцу, јуче је приведен крају, а аутор је Владимир Васић.
Фото С. Бабовић
Идеја да се ослика један од омиљених српских глумаца Марко Живић, који је средином октобра изгубио битку са ковидом 19, потекла је од Владимировог пријатеља Далибора Маринковића, који је и финансирао сликарски подухват на фасади старе куће. А, сам аутор каже да га је интензивно сликао 30 сати.
Фасада куће где је освануо лик Марета, како су Живића у Крушевцу звали најближи пријатељи, налази се у близини Основне школе "Доситеј Обрадовић", и сада је потпуно оживела са препознатљивим ликом глумца, заставом и поруком: "Крушевац је кућа, а Лазарица је стуб". Име глумца са годином рођења и смрти исписани су на цртежу најпознатије крушевачке цркве и Дон Жон куле, најочуванијег остатка српске престонице из 14. века.
То су места која је Марко Живић радо обилазио када се враћао у родни Крушевац, а како су после његове смрти посведочили за "Новости" његови најближи пријатељи, у Крушевцу је све чешће боравио последњих година. Остварио је бројне улоге и на сцени Крушевачког позоришта. Једна од неостварених жеља остала је да сними ТВ серију посвећену урбаном Крушевцу под именом "Ентер".
Препоручујемо
(МАПЕ) ТЕМПЕРАТУРА ИДЕ И ПРЕКО 20 СТЕПЕНИ: Тачно овог дана све се мења
09. 03. 2026. у 19:01
ПРЕМИНУЛА ПОСЛЕДЊА СРПКИЊА У ГЊИЛАНУ: Бака Милена (90) живела сама у трошној кући - познато ко ће је сахранити
09. 03. 2026. у 17:27 >> 17:28
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)