ЗАВРШЕНА СЕДНИЦА КРИЗНОГ ШТАБА: Ковид пропуснице важе од 20 часова, распуст од 8. новембра (ВИДЕО)
КРИЗНИ штаб за борбу са корона вирусом завршио је заседање у згради Владе Србије, прво откако су у Србији уведене ковид пропуснице за боравак у угоститељским објектима после 22 часа.
Фото: Танјуг/С:А
На седници Кризног штаба усвојен је предлог Тима за школе којим се предвиђа да основци и средњошколци не иду у школе од понедељка, 8. новембра до петка, 12. новембра, са викендима то је укупно девет дана, саопштило је Министарство просвете.
Министарка Дарија Кисић Тепавчевић је рекла да након милиона примљених доза у нашој земљи је показано да су вакцине безбедне, и да нисмо имали ниједан тежи случај реакције на вакцинацију.
- Шта је сада суштина. Поново морамо да кажемо: "Вакцинација, вакцинација и вакцинација". У овом моменту је 56 одсто грађана вакцинисано, али у узрасту од 18 до 40 година тек сваки четврти је вакцинисан, и ја би апеловала на све младе људе који мисле да им вирус не може ништа да свако мора да да свој допринос борби - рекла је министарка Кисић Тепавчевић.
Она каже да је увођење ковид пропусница на оним местима где се окупљају млађе особе имала значајног ефекта на повећање броја вакцинисаних.
- У складу са тим проширујемо временски период за угоститељске објекте од 20 часова. С тим што ће сви ти објекти моћи да раде 24 часа - рекла је министарка Кисић Тепавчевић.
Министарка је појаснила да ће ковид пропуснице важити од 20 часова, па до краја радног времена одређеног угоститељског објекта.
- За очување сопственог здравља свако мора да буде заинтересован сам. Немојте само да причамо о Кризном штабу који штити људе. Ова држава је понудила здравствену негу од 24 часа сваком грађанину. У било ком моменту можете да тражите помоћ лекара. Држава је набавила вакцине, и омогућила лечење сваком пацијенту - рекла је министарка.
Дарија Кисић Тепавчевић је рекла да ће урадити све да сви они лекари који шире било какве дезинформације изгубе лиценцу.
Препоручујемо
ДОКТОР КОН УЗНЕМИРЕН! Срамота - На згради у којој живи епидемиолог исписан графит "Кон = Менгеле"
04. 11. 2021. у 09:23 >> 10:27
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)