ХИТНО РЕАГОВАЊЕ МЕДИЦИНСКОГ ФАКУЛТЕТА: Ивермектин није ефикасан против короне!
ИВЕРМЕКТИН, лек који је последњих месеци у фокусу јавности у Србији у контексту лечења од короне, није ефикасан у борби против ове заразне болести, закључак је Медицинског факултета у Београду, чије саопштење преносимо у целости.
Фото архива
Због бројних коментара који су се у последње време појављивали у медијима везано за примену препарата „Ивермектин” у лечењу ковид-19 инфекције, Декански колегијум Медицинског факултета у Београду је сматрао да наш Факултет, као установа највишег националног значаја, треба да реагује.
У следећем делу текста интегрално су приказана експертска мишљења руководства Института за микробиологију и имунологију, као и Колегијума Клинике за инфективне и тропске болести Универзитетског клиничког центра Србије, који су на наш захтев ефикасно одговорили.
Подсећамо да је Агенција за лекове и медицинска средства једина институција која је овлашћена за издавање дозвола за стављање у промет искључиво квалитетних, безбедних и ефикасних лекова и медицинских средстава.
БОНУС ВИДЕО - Српска фабрика вакцина
Препоручујемо
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)