ТО ЈЕ КАО ИЗБИЈАЊЕ ФЕКАЛИЈА, А ДЕЦА СВЕ УПИЈАЈУ: Овако је Муамер Зукорлић говорио о васпитавању деце и пошастима савремене цивилизације

Новости онлине

06. 11. 2021. у 19:28

ПОТПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије и лидер Странке правде и помирења Муамер Зукорлић преминуо је данас, и биће сахрањен у недељуна сеоском гробљу у родном Орљу крај Тутина.

ТО ЈЕ КАО ИЗБИЈАЊЕ ФЕКАЛИЈА, А ДЕЦА СВЕ УПИЈАЈУ: Овако је Муамер Зукорлић говорио о васпитавању деце и пошастима савремене цивилизације

Фото: Танјуг/Раде Прелић

Зукорлић је био поштован као интелигентан и принципијелан човек, а његове речи о васпитавању деце и пошастима савремене цивилизације најбоље показују верност традицији, по којој је био познат.

Он је говорио да су ријалити програми као као избијање шахти и излазак фекалија на површину, једно од грозних лица материјалистичко-хедонистичке цивилизације која иде ка томе да уруши прво породицу, а на крају и човека.

- То је све разорено, узори наше деце су потпуно угрожени. Мој узор, на пример, је последњи пророк Мухамед, али и сви божији пророци, и они учењаци који су једини лиценцирани интерпретатори узора. Само знање може човека да подигне преко просека, а све остало је медиокритетство и нема никакву верност. Новац, титуле и богатство су за мене карикатура људскости. Ја ценим само знање, а знање вреди само кроз етику! То је духовни концепт знања, не можете одвајати знање и етику. Баш ту ја видим узоре на основу којих покушавам да васпитам и своју децу, и хвала Богу за сада ми иде јако добро. Моја породица је доказ да је могуће у не тако чистом окружењу подизати чисту породицу, са јасним правилима, која је чврста пред свим изазповима. А јаки изазови су и пред мојом и пред вашом породицом - говорио је Зукорлић.

Он је истицао да родитељи морају бити узори својој деци, зато што се на децу много јаче утиче имплицитним него експлицитним васпитањем. 

- Деца све упијају из окружења, и родитељи морају да сопственим примером васпитавају своју децу. Ако детету наређујете, они то виде као вид агресије. Ако им нешто ускраћујете, деца то схватају као да је то нешто веома вредно, и она то желе да имају. Деца највише упијају оно што родитељи разговарају међусобно или са пријатељима, него оно што им причате директно. Зато када родитељ има навику да псује, што је на Балкану тобоже неки доказ мушкости, свом детету после говори немој да псујеш. А он сам пред својим дететом псује. Тада дете учите и лицемерју, а не само псовкама, и усађујете му двојне стандарде. Деци морате изградити осећај супериорности који добијају када осете да припадају вишем етичком стандарду. Дете не може да се брани од греха и искушења ако се осећа инфериорно, већ само ако се осећа супериорно. Моја деца се гнушају све те прљавштине са улице, медија и друштвених мрежа и сматрају то нижом врстом - причао је покојни муфтија, и рекао да деца морају да имају усађен осећај поноса што не прихватају такве ствари. 

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.

15. 12. 2024. у 12:00

Коментари (1)

АЛТА ЗА ДЕЧЈЕ ОСМЕХЕ: Пакетићи донели радост малишанима из Дома „Колевка”