ДОКТОР КОН ЈАСАН: Нећемо одустати од мера док не уђемо у "безбедну зону"

Новости онлајн

08. 11. 2021. у 11:52

ЕПИДЕМИОЛОГ Предраг Кон изјавио је данас да ће ковид пропуснице, које ће од данас бити на снази од 20 часова уместо од 22 часа, довести до благог пада новозаражених у наредних недељу до две.

ДОКТОР КОН ЈАСАН: Нећемо одустати од мера док не уђемо у безбедну зону

Фото: Принтсцреен/Пинк ТВ

Кон је поновио да је медицински део Кризног штаба тражио потпуно затварање на 10 дана, јер би то, како каже, довело до наглог пада новозаражених и имало више ефекта.

Гостујући на ТВ Пинк, Кон је казао да медицински део Кризног штаба неће одустати од рестриктивнијих мера док се не спусти број новозаражених и док не уђемо у "безбедну зону".

Каже и да је медицински део Штаба тражио и да ковид пропуснице важе 24 часа, али да то није усвојено јер би било проблема у реализацији спровођења такве мере.

- Онда је одлучено да ковид пропуснице важе од 20 часова, када се наводно те мере могу контролисати. За недељу дана до две недеље можемо очекивати благи пад новозаражених због ових мера - рекао је Кон.

Епидемиолог је позвао грађане да се вакцинишу, јер је, наводи, то једини начин у борби против коронавируса.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОНУС ВИДЕО:

НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

Аудио БМ слушни апарати – гратис батерије за целу годину