ОСВАЈАО ТРОФЕЈЕ, САД КУВА ПЕКМЕЗ: Мирослав Виславски, некадашњи најуспешнији директор одбојкаша Војводине, ради и у пензији

С. БАЈИЋ

10. 11. 2021. у 14:37

У ПЕНЗИЈИ је већ 11 година, али у истом, спортском ритму и са једнаким жаром као и када је био на челу Одбојкашког и Фудбалског клуба Војводина, бави се разним делатностима које су му током каријере због професионалних обавеза биле ускраћене.

ОСВАЈАО ТРОФЕЈЕ, САД КУВА ПЕКМЕЗ: Мирослав Виславски, некадашњи најуспешнији директор одбојкаша Војводине, ради и у пензији

Фото Приватна архива

Мирослав Виславски (69), некадашњи најуспешнији генерални директор најтрофејнијег одбојкашког колектива у Србији, а и шире, пензионерске дане проводи у викендици са супругом Милијаном, где, на основу богате личне архиве и документације, пише штива спортске тематике, дочекује многобројне пријатеље, одржава воћњак, а највише се радује када дочека ћерке и зетове и унуку Јовану.

- Истина је, потпуно сам атипичан пензионер - каже Виславски.

- У ово време пандемије, створио сам са супругом оазу мира, склониште од стреса, на само 12 минута вожње од нашег стана у граду. Јесте, у дивљини смо, али имамо воћњак са 30 садница, који одржавамо, правимо пекмез од шљива и кајсија, а највећа радост је када дође унука Јована.

Фото Приватна архива

Виславски је био директор одбојкаша Војводине у време највећих успеха, од 1992. до 2001. године, када су девет пута били државни шампиони, шест пута освојили национални куп, бронзану медаљу у Европској лиги шампиона и пет година заредом међу десет најбољих европских клубова. У то време био је и председник Удружења одбојкашких клубова, а затим кратко радио у Фудбалском клубу Војводина...

- После бурних догађаја у ФК Војводина, остао сам без посла и 2004. године оформио агенцију за видео- продукцију и испитивање јавног мњења. Пензионисао сам се са 59 година и сматрао сам да је требало још да радим, али моја отвореност и критичка мисао није баш била популарна ниједној владајућој структури, иако нисам критиковао њих лично.

Као новинар радио сам на телевизијама Јесењин и Канал 9, Панонија, КТВ у Зрењанину - прича Виславски који је за то време био аутор више од 1.500 емисија о спорту.

Такође, аутор је, сценариста и режисер неколико документарних филмова и серија, попут "Богова Олимпа" "Феномен одбојке", "Војводина наша радост", "Легенде у легенди" Председништво СФРЈ га је одликовало Орденом рада са сребрним венцем, добитник је "Златне плакете" и проглашен је великаном одбојкашког клуба Војводина.

Занимљиво је да је као пензионер награђен признањем за издавачки подухват 2011. и наградом за животно дело 2014. Удружења спортских новинара Србије.

- Наставио сам да радим и у пензији, завршио пројекат "Војвођански југо шампиони", што је 15 филмова о спортистима. Пишем књиге, биографска казивања спортиста и желим да пренесим те разговоре, да их објавим. Имам неколико десетина хиљада фотографија.

Фото Приватна архива

Чувам архиву и допуњујем је са другарима, Милорадом Косановићем, Драганом Вујковићем, Тадијом Качаром... који долазе у посете на "антистресни програм". Јер, у основи дружења су успомене из времена које је било хуманије и племенитије а ми били млади - закључио је Виславски.

Ништа без друштвених мрежа

МИРОСЛАВ Виславски је веома активан на друштвеним мрежама. Води три профила, о историји фудбалера и одбојкаша Војводине и Удружењу спортиста ветерана, који имају око 2.500 пратилаца. На "Фејсбуку" објављујем и разне приче о традицији, успоменама из младости, сећања на некадашња и садашња дружења и то прати око 4.000 људи. Комуникација са јавношћу је моја потреба - каже Виславски.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.

15. 12. 2024. у 13:55

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

Коментари (0)

РУСИ ОДУШЕВЉЕНИ АВРАМОВИЋЕМ: Све засмејао једним питањем (ВИДЕО)