МИНИСТАР ВУЛИН О НЕНАЈАВЉЕНИМ СКУПОВИМА: Мој посао је да људи на улицама буду безбедни
МИНИСТАР унутрашњих послова Александар Вулин изјавио је да полиција има сазнања да је за данас поново заказан скуп оних који се залажу за уклањање мурала Ратка Младића, али да такав скуп у складу са законом није пријављен полицији.

Фото: АТА Имагес
- Али ако полиција не буде ту и не заштити све, ако не буде унапред погађала шта они желе а шта не, ми ћемо бити криви - рекао је министар Вулин у емисији "Прва тема" телевизије "Прва", саопштено је из МУП-а.
Министар је истакао да закон, који прописује да постоји обавеза пријаве скупа пре његовог одржавања полицији је једнак за све.
Министар Вулин је додао да је путем друштвених мрежа најављено да ће се данас у Београду кршити закон, као што је кршен и у уторак.
- Не дам ни десници ни левици, како год да их назовете, не дам им да крше закон и да се сукобљавају на улицама. То је мој посао, а да ли ће опстати мурал или не, пустите комуналну инспекцију, полиција са тим нема ништа - нагласио је министар Вулин.
- Оно што се мене тиче и што ме се тицало од почетка овог циркуса који се непотребно и са злом намером направио, јесте да људи на улицама буду безбедни. Мој посао је да заштитим и оне који су за мурал и оне који су против и да не буде ни једне разбијене главе, запаљеног аутомобила, да нико не буде опљачкан, да на улицама Београда не гледамо крв. То је мој посао - истакао је министар Вулин.
Додао је да тај посао и ради, максимално непристрасно, поштено и у складу са законом.
Препоручујемо

НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”
ОВО што се назива новинаром Нове С у јутарњем програму изговорио је реченицу због које би у свакој држави завршио у затвору.
30. 06. 2025. у 07:38

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)