СКОК ТЕМПЕРАТУРЕ ЗА ВИКЕНД: Најновија временска прогноза метеоролога Ђурића - ево када ће пасти први прави снег
НАЈНОВИЈА временска прогноза коју је саопштио метеоролог Ђорђе Ђурић предвиђа премештање ослабљеног хладног фронта који са собом носи облачност.
Фото: Принтсцреен/windy/Јутјуб/Jutarnji Program TV Happy
- У већем делу Србије ће бити облачно, али уз слабу и краткотрајну кишу и то понегде. Биће хладније у односу на претходне дане, тако да ће температуре бити од 8 до 12.
Ђурић каже да је добра вест што са севера стиже разведравање, али се сутра очекује ново наоблачење, као данас, без значајнијих падавина, тек понегде уз слабу и краткотрајну кишу. Наводи да ће то мање захлађење бити праћено појачаним северозападним ветром.
Временска прогноза за викенд
За викенд следи побољшање времена и пораст ваздушног притиска.
- Јутра ће поново бити хладна и магловита. У недељу се очекује сунчано у току целог дана уз температуре понегде и до 15 степени.
Већ негде око 21. и 22. новембра следи једно слично захлађење попут овог.
- Облачно, слаба киша, након чега следи пораст температура, тако да би негде око 25. и 26. новембра биле поново између 10 и 15 степени, па чак и који степен више.
Временска прогноза за зиму
Иако је први снег на Копаонику пао већ у септембру, већи део јесени је без снежног покривача и без снега.
- Према тренутним прогнозама, снег се не очекује ни у наредних 7 до 10 дана, осим што се тек понегде може видети нека пахуља око 21. новембра у планинским пределима, али без значајнијег снежног покривача. Тек крајем новембра или почетком децембра можемо да се надамо оном правом снегу, бар у планинским пределима - закључио је метеоролог Ђурић.
(Ало)
БОНУС ВИДЕО: ОД СВОГ ДОМА НАПРАВИО МУЗЕЈ - Жељко годинама сакупља вредне етно предмете
Препоручујемо
ИСТИНИТ ДОГАЂАЈ ИЗ СЕРИЈЕ "ЦРНА СВАДБА": Стварно се одиграо 1976. године (ВИДЕО)
17. 11. 2021. у 21:41
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)