ПАЦИЈЕНТИ НАМ ЛЕЖЕ У ТРПЕЗАРИЈИ: Др Стевановић - Нема места нади да ћемо се вратити у нормалност која је постојала пре короне
ДИРЕКТОР Клинике за инфективне и тропске болести Универзитетског Клиничког центра Горан Стевановић изјавио је данас да је тренутна епидемиолошка ситуација у Србији стабилна, јер се успоставила равонтежа између броја пријема и отпуста ковид пацијената из болница.
Горан Стевановић / Фото Танјуг
Ипак, Стевановић је за РТС рекао да "нема места нади" да ће ускоро бити добри резултати и да ће се грађани Србије вратити у нормалност која је постојала пре короне.
- Перманентно смо пуни (Инфективна клиника), од 95 до 100 одсто попуњени. Убацујемо кревете у просторије које нису болничке собе, рецимо у трпезарији имамо кревете - казао је он.
Стевановић је напоменуо да ситуација неће бити боља док на глобалном нивоу не буде постигнута довољна вакцинација.
Он је поновио да вакцина против короне не штити од тога да се особа зарази, већ штити од тешких облика болести и смртног исхода.
БОНУС ВИДЕО - НИКАДА НИЈЕ БИЛО ТЕЖЕ: Репортери "Новости" у црвеној зони ковид болнице у Батајници
Препоручујемо
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
РАДАШИНОВА СНАЈА У КУПАЋЕМ: Попрсјем одушевила мушкарце
ГЛУМИЦУ Ану Сакић упознали смо као Ингрид у серији "Село гори, а баба се чешља", а једном је показала како изгледа у природном издању, без ичега на свом лицу.
01. 01. 2026. у 09:15
Коментари (0)