МИСЛИЛА САМ ДА НАС БОМБАРДУЈУ: "Новости" у Лештанима дан након стравичне експлозије у фабрици ракета (ФОТО)

ДАН након стравичне експлозије у фабрици Едепро у Лештанима становници су и даље узнемирени.

МИСЛИЛА САМ ДА НАС БОМБАРДУЈУ: Новости у Лештанима дан након стравичне експлозије у фабрици ракета (ФОТО)

Фото: З.Ј.Мачак

Раде Цвијетић из Горњомалске улице у Лештанама, која је око 400 метара ваздушном линијом удаљена од фабрике, каже да је јуче у тренутку експлозије био у дворишту. 

Фото: С.В.

- Чула се страшна експлозија, затим још неколико. Прво сам се склонио у други крај дворишта и кренуо да увезем ауто у гаражу. Од детонације су ми попуцала стакла на неколико прозора. Данас чистим срчу и скинуо сам три прозора која су била разбијена.

Фото: З.Ј.Мачак

- У тренутку експлозије седела сам на каучу, одмарала сам се и читала вести на телефону.  Када је пукло, мислила сам да нас бомбардују. Ни 1999. није било тако! Пао ми је плафон у две просторије, делови су улетели и пробили кров - каже Зорица Срећковић, власница куће у коју је улетео бетонски комад и пробушио кров са једне стране и излетео на другу страну.

БОНУС ВИДЕО: ЈУТРО НАКОН СТРАВИЧНЕ ЕКСПЛОЗИЈЕ У ЛЕШТАНИМА: Кратер у околини фабрике противградних ракета

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?