ДОК газе кроз "живо блато" око целе зграде, па се онда саплићу о разне каблове, провлаче испод "церада", које тамо где нема врата, заустављају промају, и заобилазе разне апарате и разводе кисеоника, тешко да ико од 1.500 мајстора различитих профила на једном од највећих градилишта у земљи може да замисли како ће заправо изгледати нова зграда Универзитетског клиничког центра Србије. Тек на 12. спрату, обојеном у зелено и наранџасто, постаје јасно да сте у болници. Ту ће бити Клиника за гастроентерологију. Већ су распоређена по два кревета у свакој соби, изнад њих закачени монитори, ормарићи, завршена купатила, монтиран пулт за лекаре и сестре...
СРБИЈУ у наредном периоду очекује хладни талас са даљим захлађењем, падом температуре и појачаним ветром. Метеоролог Недељко Тодоровић најавио је и снег.
КАДА је мајор Вилијам Дикин 28. маја 1943. године је слетеоу Југославију усред нове, свеобухватне немачке операције против партизана, чији је циљ био потпуно уништење парти- занских снага: Fall Schwartz (Пета непријатељска офанзива).
ПОРОДИЦА Јаснић из Лешка, Марија, Радосав и Борко, младић са сметњама у развоју, која поред нове, живи у старој оронулој кући, у којој нема основних услова за живот, добиће нови смештај како би овај младић имао адекватне услове .
ОД једанаесторо деце, у породици Вуковић петоро су школарци, који ће убудуће добијати по 5.000 динара, кроз ужински додатак, коју је као једну од мера помоћи усвојила Влада Србије. Њима и њиховим родитељима ова помоћ значи бар једну бригу мање, јер ће бити лакше набавити одећу, обућу, прибор, опрему...
Luka
08.12.2021. 11:18
A sad je na pacijentima da uz pomoć medicinskog osoblja ,održe nivo izgrađenog,kako bi ćim duže služilo narodu Srbije