ПОТПИСНАИ УГОВОРИ СА 15 ОСНОВНИХ ШКОЛА: За ученичке задруге четири милиона динара
МИНИСТАР просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић потписао је уговоре са директорима 15 основних школа, које ће од Министарства добити укупно четири милиона динара за унапређење рада ученичких задруга.
Фото Танјуг
Ружић је подсетио да је у октобру објављен нови Правилник о ученичким задругама, којим је олакшано њихово оснивање и функционисање.
- Ове године Министарство је, на два јавна позива, доделило укупно 9,8 милиона динара за подршку ученичким задругама у основним школама, на првом јавном позиву средства је добило 28 установа у укупном износу од 5,8 милиона динара - рекао је министар.
Ружић је истакао да пројекти са којима су се задруге пријавиле, подстичу креативан однос према производном процесу, а неке од њих ће средства искористити за пољопривредну производњу, производњу меда, израду сувенира, 3Д штампање.
Он је да је укупно 112 школа основало ученичке задруге.
Препоручујемо
ПОСЛЕДЊИ СУНЧАНИ ДАН А ОНДА СТИЖЕ ПРОМЕНА: Временска прогноза за уторак, 23. децембар
23. 12. 2025. у 00:00
ПАШЋЕ ЧАК 40 ЦМ СНЕГА: Најјачи удар невремена погодиће овај део Србије
22. 12. 2025. у 21:16
ДЕЧАК ОСТАО БЕЗ ДВА ПРСТА ЗБОГ ПЕТАРДИ: Лекари и психолози упозоравају на последице
22. 12. 2025. у 17:34
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)