ПРОСЕЧНА пензија у Србији износиће око 31.000 динара
Најновије из рубрике
"ДАНАС СТОЈИМО НА ТЕМЕЉИМА КОЈЕ НИСМО САМИ ПОСТАВИЛИ" Патријарх Порфирије: Храм Светога Саве духовно средиште нашега народа
Патријарх српски Порфирије изјавио је данас, након потписивања Уговора о обезбеђивању финансијских средстава за завршне радове на Храму Светог Саве, да Црква прима подршку државе са великом благодарношћу и истакао да је Храм Светога Саве духовно средиште нашег народа.
28. 06. 2026. у 07:43
ВИДОВДАН СЕ СМАТРА ПРАЗНИКОМ НАД ПРАЗНИЦИМА: Верује се да се на данашњи дан бележи судбина, једна ствар посебно битна за жене
ВИДОВДАН се у народној традицији сматра празником над празницима, не само због историјског значаја, већ и због слоја дубоких веровања која су кроз векове обликовала његово духовно значење.
28. 06. 2026. у 07:35
КОЈА БИЉКА СЕ БЕРЕ ВЕЧЕ УОЧИ ВИДОВДАНА? Верује се да лечи, користи се 28. јуна рано ујутру! Ево шта се дешава тачно у поноћ
ПОШТО је Видовдан празник сабраности, историјског сећања и достојанства, већ уочи празника у домовима се избегава велика галама, гласна музика и тешки пољски радови. Народ се припрема за сутрашњи одлазак у цркву и паљење свећа косовским јунацима и свим пострадалим прецима.
27. 06. 2026. у 20:42
СВЕШТЕНИК ОБЈАСНИО: Које жеље вам Бог никад неће испунити, ма колико се молили
МНОГО људи се бар једном у животу нашло у истој ситуацији - дуго се моле за нешто што им је важно, чекају одговор и надају се да ће се околности променити. Неко моли за оздрављење, неко за љубав, неко за повратак блиске особе, а неко за излаз из проблема који му делује нерешив.
27. 06. 2026. у 17:20
ОБУСТАВЉЕН ЕЕС СИСТЕМ: Путници остали у шоку на Евзонију
СРПСКИ путници који су рано јутрос стигли на гранични прелаз Евзони доживели су неочекиван преокрет када је, због великих гужви и вишесатних колона изазваних новим ЕЕС системом ЕУ, привремено обустављена његова примена.
27. 06. 2026. у 13:07
Avram
23.12.2021. 22:33
Oni koji penziju imaju 100 hiljada dobija 5,5 hiljada,a ko ima 12 hiljada dobija 660 dinara,znači ovi veliki dobiju 9 puta više,i razlka se samo povećava,ovi su još više bogati a ovi mali još više osiromaše,jer cene i inflacija ne prepoznaju ove male,one prate samo velike,i to je velika državna nepravda. Ako povećavaš,daj svima isti iznos,svakome isto,ne pravite od ovih mučenika još veću sirotinju.
Običan Srbin
23.12.2021. 22:33
Ван памети је да пензионерим, самосталцима, исплаћују пензију ПОСЛЕ нове године!
Vladimir
23.12.2021. 23:25
Kada su najpotrebnije penzije kasne.
električar
23.12.2021. 23:48
Bravo !!! Evo još jedne pohvale za penzionere ... Da se potsetimo, tako, s vremena na vreme ... A ko živ, ko mrtav, ko zdrav, ko bolestan, ko gladan, ko sit ... to nema veze ... Važna je "pohvalnica" !!! I švajcarska formula - inflacija 30 posto, povećanje 5,5 posto ...
Vasilije
23.12.2021. 23:49
Bruka i stamota prosecna plata za januar oko 72.000.00 penzija 31.000.00. Ovo nikada nije bilo u zemlji srbiji . Samo napred ali iskreno govorim nece ovo Izaci na dobro.
Dejankg
24.12.2021. 14:00
Kako izracunaste prosek od 31000din kad moj otac Ima peziju od 17800din
Ljilja
24.12.2021. 19:16
Najbolje dati svim penzionerima penzije po želji.To što je neko veću penziju stekao znanjem,radom ,sposobnošću nije važno.Zemlja dembelija je jedino rešenje, ako i onda budu svi zadovoljni...
Nada
24.12.2021. 22:17
Niko neveruje penzioneru koji ima penziju 15 000 hiljada i sve redovno isplati sve lekove i nemoze da priusti jer ce biti gladan a i gladan i zedan pa postavljam pitanje ovim koji uzimaju prosek dali bi mogli sa ovim cenama da prezive nama nema slavlja za Novu godinu a i Bozica jer nemamo novca davno je bio 9.12 .nije fer a dosta nas ima sa ovom penzijom pozdrav gospodi
Neda
25.12.2021. 06:48
Bruka i sramota.Moje dete prima 14700 Porodica penzija od oca i da ne pricamo o tome kako nije dobio nijednu pomoc od drzave .jer nije punoletan penzioner ,mislim na pomoc iz predhodnih meseci.Dno dna vecita nepravda drzave.
Mira
26.12.2021. 07:59
Sramota ko ima veliku penziju njemu treba dati jedan do dva posto, a ko ima malu treba dati 5,5 posto. To bi bilo pravedno i to bih trebao nas dragi predsednik da razmotri. Jer penzioneri sa malim primanjima tesko zive. Pa i mi smo ljudi sa malim penzijama kao i oni sto imaju prevelike. Gos. Presednice uz duzno postovanje ali malo razmislite. Jer licno ja sa ovom povisicom nemogu ni trakice za merenje secera da kupim. Dok savelikom penzijom i ovom povisicom se podsmehuje. Eeee to je sramota i nepravda prevelika.