НЕ БАШ ДОБРЕ ВЕСТИ СТИЖУ СА ЈУГА СРБИЈЕ: Расте број заражених од короне, УКЦ Ниш остаје у ковид систему

Татјана Марковић

29. 12. 2021. у 23:42

ЗБОГ пораста броја новозаражених, која може да указује на појаву омикрон соја корона вируса у Нишу, нова зграда Клиничког центра неће излазити из ковид система до даљег како би били у приправности, изјавио је директор Универзитетског клиничког центра Зоран Перишић.

НЕ БАШ ДОБРЕ ВЕСТИ СТИЖУ СА ЈУГА СРБИЈЕ: Расте број заражених од короне, УКЦ Ниш остаје у ковид систему

Фото: Д.А.

Како је број новозаражених у Нишу у претходна четири дана скочио са 19 пацијената дневно на 46, што је према речима директора УКЦ, евидентан показатељ да се појавио омикон сој, за сада нема могућности да та установа изађе из ковид система, преносе Јужне вести.

- Направићемо неку паузу у смислу да мало одморимо људе, моћићемо да радимо мало нижим капацитетима. Да ли ће то потрајати два дана, недељу или месец дана, не знам, али ћемо у сваком случају бити спремни када се нови талас појави у Србији, а евидентно је да ће се појавити иза Божића вероватно - рекао је Перишић.

Директор је истакао да имају све што им је потребно за лечење ковид пацијената и да је у плану да се до Нове године ослободи, очисти и конзервира нови објекат Клиничког центра, али да се за сада четврти и пети спат неће враћати у функцију клиника које су раније биле ту, док се не види развој даље ситуације.

- Осим овога, у плану је и да се повећа број хируршких интервенција и операција код пацијената ван ковида. Анестезиолози и хирурзи ће већ од нове године, а неки су и ове недеље већ кренули, да лагано повећавају број својих интервенција - додао је.

BONUS VIDEO - OVDE SE VODI BORBA ZA ŽIVOTE: Crvena zona kovid bolnice u Kruševcu

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу

ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.

13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.

13. 08. 2025. у 11:24

Коментари (0)

СКАНДАЛ! На миг Албанаца, УЕФА изрекла екстремну казну због Косово је Србија!