"НЕМА МУ НИ ТРАГА НИ ГЛАСА": Огласио се друг Сплићанина који је нестао у Београду, тражиће снимке са камера
МЛАДИЋ из Сплита Матеј Периш још није пронађен, а како је његов пријатељ рекао нема нових информација о нестанку 27-годишњака.
Фото: Фејсбук/AP Photo/Marko Drobnjakovic
Ипак, очекује новости у вези са снимцима надзорних камера локала из Бетон хале, где је и клуб Готик у ком је Матеј Периш последњи пут виђен.
Објашњава да их је седморо дошло из Хрватске, те да су најпре отишли на вечеру у Амбар, такође у Бетон хали.
- Нисмо знали где ћемо после. Видели смо да се чека на улаз у Готик, да је клуб, одлучили смо да причекамо, онда смо ушли смо унутра и све је било у најбољем реду. Никаквих сукоба није било у клубу - објашњава Матејев друг, све од почетка.
Даље каже да су "имали базу" у једном делу клуба, те да су се кретали, али враћали на исто место.
- Тако је и он у једном моменту отишао - да направи ђир, до вц-а, или је видео неке женске, па отишао да прича са њима. Након тога 20, 30 минута схватимо да се он још није вратио. Почињемо да га тражимо по клубу, да идемо до врата, по тоалетима, да га тражимо, али га нисмо нашли. Узимамо јакне и схватамо да он уопште није узео своју - каже, додајући да је његова остала у гардероби, са осталим јакнама: - А њега нема нигде!
Саговорник, врло узрујан, наводи да су несталог пријатеља тражили око сат времена, и око клуба.
- Мислили смо да је евентуално отишао с неком девојком, нисмо хтели да одмах дижемо панику. Отишли смо до апартмана, мало да одморимо. Мислили смо да ће се ујутро јавити или ћемо ићи у полицију - каже : - Нестао је, нема му трага ни гласа и ср**е је велико.
Потврђује да му је мобилни телефон искључен све време, истичући да му се сваки траг губи у клубу, не негде ван. Додаје и да је породица у Сплиту обавештена.
- Тренутно се ради на томе да се добију снимци видео надзора у тој Бетон хали по клубовима, да се види је ли он уопште изашао из клуба. И ако је изашао из клуба и где је кренуо. Ако није изашао из клуба, да знамо да није изашао из клуба, да се проблем ту десио. Ми још ништа не знамо, никакве информације немамо још.
Полиција ради на прегледу тих снимака, чекамо извештај о надзорним снимцима. Ми смо тотално без информација и то нас излуђује - каже додајући да је полиција посвећена решавању случаја: - Истражује се све. Сад су дошли опет до нас у хотел. Ми смо често давали изјаве, стварно су се ангажовали.
Каже и да је нестали Сплићанин недавно завршио економију, а да ради као капетан брода за туристе.
Како је претходно наведено, на себи је имао црну мајицу, панталоне и црне патике са белим ђоном. Има и карактеристичан размак између зуба.
(Телеграф)
ЕКСКЛУЗИВНО! НОВОГОДИШЊИ ИНТЕРВЈУ ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА ЗА "НОВОСТИ"
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (3)