СВЕ СМО ПРЕДУЗЕЛИ, ДЕВОЈЧИЦИ НИЈЕ БИЛО СПАСА: Доктор Минић о тинејџерки која је преминула на Институту за мајку и дете
ДЕВОЈЧИЦА (16) из Ужица, која је четири и по месеца лечена од ковида, преминула је у Институту за мајку и дете у Београду, потврдио је за "Новости" професор др Предраг Минић, пулмолог.

Фото: Милена Анђела/О. Радошевић
Професор каже да су све предузели, али да за девојчицу није било спаса.
Она је друга жртва ковида од укупно шесторо деце која су била на механичкој вентилацији. Дечак (17) преминуо је средином новембра, а остало четворо деце је излечено.
Подсећамо, ученица треће године средње школе из Ужица је крајем септембра у веома тешком стању пребачена из ужичке болнице у Институт, где је почетком октобра и интубирана на респиратору. Плућа су јој била у изузетно тешком стању.
Надљудским напорима лекара у Институту девојчицу су чак половином новембра успели и да пробуде из вештачке коме, иако је и даље била не механичкој вентилацији.
Иако је девојчица показивала знаке побољшања, лекари никако нису успевали да је одвоје од механичке вентилације и стално је имала час побољшање, час погоршање. На крају је, нажалост, изгубила битку са опаким вирусом.
БОНУС ВИДЕО: НИКАДА НИЈЕ БИЛО ТЕЖЕ - Репортери "Новости" у црвеној зони ковид болнице у Батајници
Препоручујемо

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (0)