НОВА ОДЛУКА КРИЗНОГ ШТАБА: Смањује се цена ПЦР и антигенског теста

14. 01. 2022. у 16:56

СЕДНИЦА Кризног штаба за борбу против корона вируса одржана је данас, а донете су и важне одлуке када је у питању тестирање на ковид - 19.

НОВА ОДЛУКА КРИЗНОГ ШТАБА: Смањује се цена ПЦР и антигенског теста

Фото Ж. Кнежевић

Смањује се цена ПЦР теста са девет на шест хиљада динара, а антигенски тестови коштаће 1.800 динара уместо досадашњих 3.500, рекао је Зоран Гојковић.

Такође, поред ових мера, у Србији између друге и бустер дозе је довољно да прође 3 месеца. Дакле бустер доза након три месеца. Поред тога смањује се и период инкубације са 10 на седам дана - рекао је Гојковић.

У уторак ће се одржати додатне консултације за наставу школе у централној Србији - најавио је Гојковић.

Како је истакла Дарја Кисић Тепавчевић, последњих дана ималиссмо стабилну епидемиолошку ситуацију. Када су у питању апсолутни бројеви, бележимо нешто већи број, нарочито у Београду. Број од 8,2 одсто позитивних сада је око 10 одсто, рекла је она. 

БОНУС ВИДЕО:

НА ДАНАШЊИ ДАН 1826. ГОДИНЕ: Матица српска рођена је у Пешти по жељи богатих Срба

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

МИ СМО УСПАВАНИ ДИВ, ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ НИЈЕ ОПЦИЈА! Прво обраћање новог тренера Партизана од кад је стигао у клуб