КОРОНА СЛАБИ, ИМАЋЕМО МИРНО ПРОЛЕЋЕ: Доктор Јанковић прву пут има позитивне прогнозе

Новости онлајн

24. 01. 2022. у 14:32

ДОКТОР Радмило Јанковић, заменик директора КЦ у Нишу, истакао је да сматра да је корона почела да слаби, те да први пут након две године сматра да има позитивне прогнозе.

КОРОНА СЛАБИ, ИМАЋЕМО МИРНО ПРОЛЕЋЕ: Доктор Јанковић прву пут има позитивне прогнозе

Фото: Принтскрин РТС

- Доминантна је плима заражавања омикроном. Претпостављам да ће данас бројеви бити знатно високи, али оно што је чињеница је да је овај омикрон потпуно променио природу ковида 19, то више није иста болст на сву срећу. Делује да је то јако блаже. Ми имамо сада и већ преко стотину пацијената, мало имамо правих клиничких слика ковида 19 и вероватно је да је то неки остатак делта соја. Ми ни приближно немамо оптерећење које бисмо иначе имали са оваквим заражавањем - истакао је др Јанковић на Курир телевизији.

Иако има позитивне прогнозе за наредни период, др Јанковић ипак оставља простора да види шта ће се десити на јужној хемисфери, будући да су управо одатле стигле мутације.

- Корона се на сву срећу мења на боље и нашла је начин да скоро неприметна буде поред нас. Све се мења, скраћује се и трајање изолације и вероватно иде у неком правцу да ће то бити нека болест, која вероватно неће имати неки значај, колико је имала раније. Остављам ограду да видимо шта ће се десити на јужној хемисфери. Ја сам за ту неку процену да више нећемо имати тако тешке слике као што је то било са делта сојем, али видећемо како ће бити у наредном периоду - истиче заменик директора КЦ у Нишу.

Он је навео да се нада да ћемо имати пролеће као и прошле године.

- За разлику од претходне две године, где је огроман притисак био на болницама, сада имамо притисак на ковид амбулантама. Претпостављам да ће ово трајати још једно две недеље, након чега ћемо ићи ка брзом спуштању. Претпостављам да ћемо имати пролеће као и прошле године и да се надамо и да у свету неће ићи нагоре. По први пут сам оптимиста након две године да можда и идемо набоље. Ово је сад медицина заснована на доказима - каже др Радмило Јанковић.

БОНУС ВИДЕО:

НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.

13. 11. 2025. у 18:15

Коментари (0)

Штедња – најпоузданији начин да своје планове претворите у стварност