САСТАНАК ВУЛИНА, СТЕФАНОВИЋА И МОЈСИЛОВИЋА Тема Копнена зона: "Појачати напоре у заштити становништва у овом делу Србије" (ФОТО)
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар одбране др Небојша Стефановић, заједно са министром унутрашњих послова Александром Вулином и начелником Генералштаба Војске Србије генералом Миланом Мојсиловићем, одржао је данас састанак у касарни "Топлички устанак" у Куршумлији чија је тема ситуација у Копненој зони безбедности.
Фото: Министарство одбране
- Потребно је појачати наше напоре у заштити становништва које живи у овом делу Србије, поготово од сваке врсте угрожавања безбедности, било да се ради о њиховој физичкој безбедности, безбедности по њихове животе, или се ради о безбедности њихове имовине. Такође, нећемо дозволити некажњену, незакониту сечу шума и држава ће предузети све што буде потребно да заштити и државну и приватну имовину која се налази у Копненој зони безбедности. Министарство одбране и Министарство унутрашњих послова усагласили су даље кораке у конкретном поступању у свим случајевима који могу да се односе на ове ситуације – истакао је министар Стефановић након састанка.
Министра одбране, унутрашњих послова и начелника Генералштаба о стању и задацима Треће бригаде копнене војске у Копненој зони безбедности информисао је заменик команданта Треће бригаде пуковник Драган Антић.
Састанку су присуствовали и старешине Војске Србије и представници Министарства унутрашњих послова.
Фото: Министарство одбране
БОНУС ВИДЕО:
СНАГА ВОЈСКЕ СРБИЈЕ! Погледајте акцију на војном аеродрому у Нишу
Препоручујемо
ОБУКА НА НАЈСАВРЕМЕНИЈИМ АВИОНИМА И ХЕЛИКОПТЕРИМА: Расписани конкурси за РВ и ПВО (ФОТО)
01. 02. 2022. у 17:08
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)