ОГЛАСИО СЕ ДР КОН О ПОПУШТАЊУ МЕРА: Ово је завршница једног пандемијског тока болести

ЕПИДЕМИОЛОГ Предраг Кон изјавио је данас да је пандемијски ток ковида-19 у завршници и да је очекивано да долази до попуштања противпандемијских мера.

ОГЛАСИО СЕ ДР КОН О ПОПУШТАЊУ МЕРА: Ово је завршница једног пандемијског тока болести

Фото: Принтскрин ТВ К1

- Ово је завршница једног пандемијског тока болести, не само ово што се дешава нама него читавом свету. У тој завршници је нормално да долази до попуштања свих мера, тамо где сте урадили све што је било могуће - рекао је Кон за Радио-телевизију Србије (РТС).

Он је додао да није могуће живети са мерама какве су биле на снази претходне две године.

Кон је истакао да је Србија изашла из максимума новоинфицираних корона вирусом.

- Није једнако у целој Србији, али се не може занемарити да је репродукциона стопа испод један, из недеље у недељу биће мање заражених - навео је епидемиолог.

Кон је навео да корона вирус, који изазива болест ковид-19, неће нестати и да је то епидемиолозима постало јасно у јуну прошле године када су вакцинисани против ковида-19 ипак почели да добијају вирус корона.

Он је рекао да је ефективност треће дозе те вакцине 75 одсто и додао да "не може да се каже да је то мала ефективност".

Кон је казао да колективни имунитет неће моћи да буде достигнут на други начин осим вакцинацијом.

Епидемиолог је апеловао на грађане који ће ићи на одмор идуће недеље да буду свесни ризика од заражавања и могућности преношења вируса по повратку са одмора.

Кон је рекао да су прошле године уведене ковид пропуснице за уласке у кафиће увече, прво од 22 сата а затим од 20 сати, које су на снази и даље, а додао је да разређење у кафићима након 20 сати постоји али не свуда.

Он је рекао да је "свестан" да се у већини места не контролише поседовање ковид пропусница, али да другог начина за спровођење те мере нема.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (1)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ