АМБАСАДОР СРБИЈЕ О СИТУАЦИЈИ У УКРАЈИНИ: Не планирајте путовања, најаве напада које стижу са запада не утичу на грађане

Танјуг

15. 02. 2022. у 16:27

АМБАСАДОР Србије у Украјини Аца Јовановић потврдио је данас да у Украјини борави око 300 држављана Србије, од којих око 100 у главном граду Кијеву.

АМБАСАДОР СРБИЈЕ О СИТУАЦИЈИ У УКРАЈИНИ: Не планирајте путовања, најаве напада које стижу са запада не утичу на грађане

Фото: Твитер/@SRBinUkraine1/Профимедиа/Илустрација

- На сајту амбасаде Србије у Украјини постављена је препорука нашег Министарства спољних послова грађанима Србије да до даљег не планирају путовања у ту земљу, а свима који живе у Украјини, а могу да раде и онлајн, да је напусте због актуелне кризе - рекао је Јовановић.

Он је потврдио да је амбасада непрекидно на располагању свим нашим грађанима и да је у свакодневној телефонској и онлајн комуникацији са многима који се јављају да потраже савет или се информишу.

Амбасадор је указао да се у нашој амбасади у Кијеву прате потези других дипломатских представништава и да он лично комуницира са бројним страним дипломатама.

Говорећи о тренутној ситуацији и могућности ескалације кризе, Јовановић је подсетио да се на Западу већ данима лицитира и најављује почетак руске инвазије на Украјину, али да су "сви сведоци да се ништа од тога није догодило".

- Те најаве руског напада које стижу са Запада не утичу превише на грађане Украјине. Сам председник Зеленски је у више наврата излазио пред јавност у намери да умири грађане и позове их да не паниче. Он је чак и у разговору са председником Бајденом апеловао да смање тензије, јер све то лоше утиче на украјинску економију и на свакодневни живот грађана, доприноси скоку цена и расту инфлације - подсетио је амбасадор Јовановић.

БОНУС ВИДЕО: Најновији руски дрон "Орион" разнео мету у парампарчад

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (0)

ИГРА ЈЕ ПОДИГНУТА НА НАЈВИШИ МОГУЋИ НИВО