ВАЖНО ЗА СТУДЕНТЕ: Цена школарине у наредној школској години биће већа на пет факултета

ПЕТ факултета Универзитета у Београду предложило је повећање школарина за наредну школску годину за основне студије - Рударско-геолошки, Технолошко-металуршки, Факултет организационих наука, Економски и Биолошки факултет.

ВАЖНО ЗА СТУДЕНТЕ: Цена школарине у наредној школској години биће већа на пет факултета

Фото АП

Ово је рекао ректор УБ проф. др Владан Ђокић на седници Сената УБ, уз напомену да је реч о минималном повећању цена које износи око 10 одсто и то на факултетима који већ дуго нису повећавали школарине.

Тако је цена основних студија на РГФ са 57.000 повећана на 66.000 динара, на ТМФ са 66.000 на 75.000, на Економском са 92.800 на 97.175, на ФОН цена је са 138.000 повећана на 145.000 а на Биолошком са 80.000 на 90.000 динара. Веће школарине на мастер студијама су на РГФ, ТМФ, и на Биолошком, док на докторским студијама, такође, треба да поскупи школарина и то на Технолошко-металуршком, Биолошком, Економском и Географском факултету.

Сенат је усвојио и предлоге уписних квота, па ће тако, уколико Влада Србије прихвати предлог Универзитета, у наредној школској години, на прву годину основних и интегрисаних студија моћи ће да се упише 15.033 бруцоша, од чега 9.683 на буџет.

Према овом предлогу, у наредној школској години на мастер студијама биће места за 9.588 студената, од чега ће 4.019 моћи да рачуна на школовање на рачун државе, а на докторским студијама моћи ће да се упише 1.814 студената, од чега 637 о трошку државе. Планирано је да се на укупно 372 програма упише 27.325 студената, од чега би њих 14.351 требало да студира о трошку државе.

Ректор Владан Ђокић рекао је на седници Сената да се смањује број студената заражених ковидом 19 и да би, уколико епидемиолошка ситуација дозволи, у другој

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову