КОН УПОЗОРАВА: Ситуација је несигурна, није време за укидање мера
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација у Србији је несигурна - оценио је вечерас епидемиолог Предраг Кон и додао да је добро што имамо пад у броју нових случајева корона вируса, али да и даље није време за укидање мера.

Фото: Принтскрин ТВ К1
- Још увек имамо више десетина умрлих сваког дана. Тај број је данас, први пут после дужег времена, испод 40 што је на неки начин лепа вест у односу на веће бројеве које смо имали раније, али је то још далеко од тога да можемо да кажемо да је ситуација стабилна или повољна - рекао је Кон.
Навео је да смо и даље у паду по броју новооболелих и да ће, ако остане тако, бити веома добро и додао да се током ове недеље може видети колико отварање школа и повратак са зимског распуста има утицај на укупно заражавање.
- Дошло је до заражавања у школама, али је то далеко испод оног нивоа као што је било пре распуста - рекао је Кон.
На питање да ли постоји могућност укидања ковид пропусница и осталих мера као што је то случај у другим земљама, Кон је рекао да се медицински део Кризног штаба слаже да још није време да се о томе прича јер је у Србији вакцинисаност становништва знатно мања него у земљама где се мере укидају.
- Међутим, реално је да ће то доћи на ред. Са друге стране, имамо реалност да се мере баш много и не поштују, што ни у ком случају није добро - истакао је Кон и додао да се не може пребацивати да су мере оштре јер то "није истина".
На питање када можемо очекивати троцифрене бројеве када је реч о новозараженима на дневном нивоу, Кон је рекао да се то може очекивати у другој половини марта или пред крај марта, али да све зависи од тога како ће се ситуација одвијати.
- Зависи од тога колико ће се ово успоравати и да ли ће имати снагу да на једном месту стане, па да буде дуже време на још увек четвороцифреним бројевима. Дакле, не можемо то знати, можемо само да видимо да ће и ова и следећа недеља и даље бити у паду, а када ће тај пад да престане или да се настави, то ћемо морати да сачекамо - рекао је Кон.
Истакао је да је отпор према вакцинацији оно што је најтеже у овом тренутку и поручио да је важно научити становништво да је вакцинисати се здраво.
БОНУС ВИДЕО:
НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте
Препоручујемо

СТУДИЈЕ ПОКАЗАЛЕ: Двоструко вакцинисани и излечени немају заштиту од омикрона
23. 02. 2022. у 09:12

НОВИ СИМПТОМИ ОМИКРОНА Доктори упозоравају: Не занемарујте гребуцкање у грлу и главобољу
21. 02. 2022. у 09:24

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)