ДАН ЖАЛОСТИ У АЛЕКСИНЦУ, ТРГОВИШТУ И СОКОБАЊИ ЗБОГ ПОГИБИЈЕ РУДАРА: Осам погинуло, 21 повређен у руднику "Соко" (ВИДЕО)

ДАН жалости је у местима где су живела осморица рудара која су јуче погинула у јами рудника угља "Соко". Шесторица погинулих рудара су из Алексинца, један из Сокобање, један из Трговишта.

ДАН ЖАЛОСТИ У АЛЕКСИНЦУ, ТРГОВИШТУ И СОКОБАЊИ ЗБОГ ПОГИБИЈЕ РУДАРА: Осам погинуло, 21 повређен у руднику Соко (ВИДЕО)

Фото: Ј. Ћосин

Осам рудара је погинуло, а 21 је повређен у руднику "Соко". У алексиначкој болници збринуто је њих 17 са лакшим повредама, а двојица у Клиничком центру у Нишу. Нису животно угрожени.

Сви пацијенти смештени у болници у Алексинцу провели су ноћ мирно, а директор Горан Видић очекује да ће у току дана већи број пацијената бити пуштен на кућно лечење.

У универзитетском клиничком центру су тројица рудара смештена на Клинику за ендокринологију, одељење токсикологије и њихово здравствено стање је, такође, стабилно, саопштено је из нишког Клиничког центра.

Преминули су Дарко Златковић (1979), Ненад Тривунац (1985), Радован Грујић (1975), Петар Петровић (1991), Бранко Чокорило (1966), Бранислав Златановић (1967), Братислав Живковић (1963) и Бојан Стајић Бојан (1988).

Први део истраге је показао да су се страдали рудари угушили од велике количине метана. Њихова тела су на Институту за судску медицину у Нишу.

Ресорна министарка Зорана Михајловић рекла је јуче да имају снимљен сваки секунд дешавања у руднику, као и да није било експлозије.

Нагласила је да ће држава помоћи породицама страдалих, као што ће и рудари "Ресавице" помоћи својим колегама.

- Иза осам рудара остало је 12-оро деце, једна беба која се родила почетком ове године. Наша је обавеза да учинимо апсолутно све за њихове породице и наравно да никада не буду заборављени - рекла је јуче Михајловићева.

БОНУС ВИДЕО: 

"КРАСНОПОЉ" У АКЦИЈИ: Руси објавили снимак уништавања положаја украјинске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (3)

ЈЕДНА УЛАЗНИЦА, ЈЕДНА ПОРУКА, МИЛИОНИ РАЗЛОГА ЗА ОСМЕХ: У првој сезони Театра хуманости донирано више од 11.000.000 динара