ВАЖАН САСТАНАК: Министарство здравља и СЗО отпочели имплементацију Споразума о сарадњи

Б. Радивојевић

05. 04. 2022. у 11:41

ЕКСПЕРТИ WHO и представници Министарства здравља отпочели су данас заједничке активности у циљу имплементације сарадње договорене и верификоване Споразумом који су потписали директор WHO др Ханс Клуге и министар здравља др Златибор Лончар.

ВАЖАН САСТАНАК: Министарство здравља и СЗО отпочели имплементацију Споразума о сарадњи

Фото: Printscreen/Twitter/hans_kluge

Тим поводом данас је у Министарству здравља одржан први састанак.

Двогодишњи Споразум о сарадњи обухвата заједничке активности у области имунизације,  ментално здравље, антимикробну резистенцију, дигитализацију у здравству и хроничне незаразне болести, уз подразумевану подршку опоравка од ефеката изазваних ковид пандемијом.

Значај ове сарадње и потписаног Споразума потврдио је и директор WHO др Клуге који је на свом Твитер налогу објавио и видео о потписивању Споразума са министром Лончаром.

БОНУС ВИДЕО - Како је породиљама оболелим од корона вируса?

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: Време је да се прогоне људи

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.

22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Београда