СТРОЖЕ КАЗНЕ ЗА СВЕ КОЈИ ПРЕЛАЗЕ ПРУГЕ: Министар Момировић о избегнутој трагедији у Тошином бунару (ВИДЕО)
САМО пуком срећом данас је избегнута трагедија у Београду, на железничкој станици Тошин бунар, када је једна неопрезна особа одлучила да пређе преко шина, не приметивши да из тог правца наилази брзи воз Соко који иде 200 километара на сат!
Фото: Принтскрин
Брзом интервенцијом мушкарца који је стајао поред неопрезна особа није страдала, а тим поводом огласио се министар Томислав Момировић.
- Влада Републике Србије ће по хитном поступку приступити промени регулативе како би овакво понашање у будућности још оштрије санкционисали. Српским пругама данас саобраћају возови брзинама до 200 км/х и то је реалност на коју морамо да се навикнемо. Овим путем апелујем на људе да не претрчавају пругу и тако доводе свој живот у опасност. Наше железнице се модернизују и урадићемо све да у наредном периоду највеће градове у Србији повежемо модерном инфраструктуром и најбржим и најмодернијим возовима који данас постоје у Европи и тренутно саобраћају на брзој прузи од Београда до Новог Сада - поручио је министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Србије.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ВАЖНА ВЕСТ ЗА БЕОГРАЂАНЕ: Сутра се очекују измене у превозу због војне вежбе "Штит 2022"
29. 04. 2022. у 17:29
ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Од маја нови ред вожње воза од Београда до Новог Сада
29. 04. 2022. у 10:41
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (3)