ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ У ПРВОЈ КАНОНСКОЈ ПОСЕТИ ТРЕБИЊУ: Свечани дочек у 19 часова у Саборном храму

Тањуг

10. 05. 2022. у 09:39

СРПСКИ патријарх Порфирије боравиће данас и сутра у првој канонској посети Требињу.

ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ У ПРВОЈ КАНОНСКОЈ ПОСЕТИ ТРЕБИЊУ: Свечани дочек у 19 часова у Саборном храму

Фото: СПЦ

Свечани дочек патријарха биће приређен у 19 сати, а у Саборном храму Светог Преображења Господњег биће служена доксологија у његову част, речено је Срни у Епархији захумско-херцеговачкој.

Потом ће у порти Саборног храма бити приређен концерт православне духовне музике, преноси РТРС.

Патријарх Порфирије ће сутра у 9 сати у требињском храму Светог Преображења Господњег служити Свету архијерејску литургију, уз саслужење више архијереја.

Порфирије ће боравити у Требињу током "Дана Светог Василија Острошког и Тврдошког", који се први пут одржавају у овом граду од 7. до 12. маја.

"Дане Светог Василија Тврдошког и Острошког" организују Епархија захумско-херцеговачка и приморска и Градска управа Требиња.

Патријарх Порфирије је јуче посетом манастиру Милешева почео обилазак епархије Милешевске, Захумско-херцеговачке, Црногорско-приморске и Будимљанско-никшићке.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

СУДБИНСКИ ПАРОВИ: Шест астро комбинација фаталне љубави