ФИЛИП КАРАЂОРЂЕВИЋ СЕ ПРВИ ПУТ ОБРАТИО ЈАВНОСТИ НАКОН АБДИКАЦИЈЕ ПЕТРА: "Преузимам дужност и одговорност принца-наследника"
ПРИНЦ Филип поделио је на Твитеру саопштење у којем наводи да је присуствовао абдикацији његовог брата у Севиљи у Шпанији и да је такав потез принца Петра резултат дугог размишљања.

Фото: Танјуг/Принц Филип Прес
Како је навео, таквим потезом аутоматски све обавезе и дужности прелазе на следећег у линији наслеђивања - у овом случају, на њега.
"Поштујући одлуку мог старијег брата, преузимам дужност и одговорност коју подразумева титула принца-наследника, прихватам све дужности и обавезе које су ми тим чином дошле и свестан сам највеће части која ми је тиме учињена", наводи принц Филип.
Принц Филип је објаснио да се након абдикације није оглашавао неколико дана јер је желео да неколико дана његова породица проведе у тишини и размишљању, као и да дође до разумевања у породици и међу народом.
"Обавезујем се да ћу живети и борити се за срећу и напредак Србије и свих који поштују династију Карађорђевић", закључио је.
Препоручујемо

ШТА СЕ ЗАИСТА ДЕШАВА НА ДВОРУ: Александар Карађорђевић, престолонаследник, у интервјуу за недељне "Новости" открива
07. 05. 2022. у 16:07 >> 21:34

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)
КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.
12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10
Коментари (2)