ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА МАЈ: Температуре изнад просека и неколико тропских таласа, ево какво нас лето очекује

12. 05. 2022. у 10:01

МЕТЕОРОЛОГ Ђорђе Ђурић коментарисао је високе температуре и каже да оне нису неуобичајене за ово доба године.

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА МАЈ: Температуре изнад просека и неколико тропских таласа, ево какво нас лето очекује

Фото: Танјуг

- Топла ваздушна маса је дошла са севера Африке и донеће нам праве летње температуре данас до 30, а сутра до 32 степена. Било је и топлије ранијих година. У мају 2003. године температуре су достизале 35 степени, што сада неће бити случај - навео је Ђурић.

Како је додао, већ за викенд нас очекује благи пад температуре и нешто више облачности.

Очекује се пад од око пет степени, температуре и даље остају праве мајске око 25 или 26 степени. Могући су пљускови сутра увече, нешто више облака и могући су локални пљускови праћени грмљавином. Добра вест је да ће у недељу увече већ доћи до потпуног разведравања. Следеће недеље ћемо уживати у потпуно сучаном времену.

Ђурић наводи да се до краја маја очекује стабилно време, уз спорадичне локалне пљускове.

- Мај важи за месец са највише падавина, што сада неће бити случај. Наставиће се дефицит падавина. Рано је за прогнозу за лето, али ако се овако настави, очекују нас температуре изнад просека са неколико тропских таласа - навео је Ђурић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (0)

ШВАЈНШТАЈГЕРОВА ТВ КОЛЕГИНИЦА ОБЈАВИЛА: ОЧЕКУЈЕМ ДЕТЕ! Цела Немачка прича о разводу Ане Ивановић и - овоме