"СУПЕРПУМА" СЛЕТЕЛА У БЕОГРАД: Први од три купљена "Ербасова" хеликоптера Х-21 стигао на аеродром "Никола Тесла"
ПРВИ од три купљена "Ербасова" хеликоптера Х-215, тзв. "суперпума" за потребе МУП-а, слетео је на Аеродром "Никола Тесла" у Београду.
Фото: МУП
Хеликоптери "суперпуме" су опремљени ведрима за гашење пожара.
- Овај хеликоптер се издваја по томе што ће оперативност саме јединице и самог Министарства далеко повећати, јер капацитет подвесног ведра, које износи 4,5 тона, далеко премашује оне капацитете које је Министарство некада имало - поручио је командант Хеликоптерске јединице МУП-а Ненад Недић, током обиласка припадника Хеликоптерске јединице МУП-а Србије у јуну у Француској.
Фото: Принтсцреен
Може се рећи да представља најбољи тип хеликоптера који се налази у својој класи. Капацитет људи који може да се смести - 22 особе.
Приликом посете Француској, министар унутрашњих послова Александар Вулин је најавио да ће три "суперпуме" доћи у Србију.
(РТС)
Препоручујемо
ОСПОСОБЉАВАЊЕ ЗА РЕАЛАН КОНФЛИКТ: Редовна обука извиђача Копнене војске (ФОТО)
08. 07. 2022. у 22:49
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)